Uczniowie klas szóstych: Julia Chudoba, Aleksandra Cudek, Dagmara Górka, Oliwia Kapera, Grzegorz Lenart i Przemysław Pawlik, z dumą prezentując sztandar naszej szkoły, brali udział w gminnych uroczystych obchodach 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godzinie 1000 uczestniczyli w Mszy Św. w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w kościele pw. św. Klemensa. Następnie wraz z przedstawicielami innych szkół, organizacji, stowarzyszeń czy władz gminy i powiatu przeszli ulicami miasta w towarzystwie dźwięków Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka”. Wśród licznie zebranych mieszkańców nie zabrakło innych uczniów naszej szkoły, którzy z rodzicami bądź jako członkowie różnych grup społecznych składali kwiaty pod pomnikiem Odrodzenia Polski na wielickich plantach. Była to wyjątkowa lekcja historii dla wszystkich zgromadzonych tam osób.