Wychowawca grupy:

Pani Dominika Dymanus-Marcinek

Pani Izabela Król

W naszym oddziale zrealizowaliśmy ogólnopolski projekt edukacyjny” MIŚ BAJKUŚ W ŚWIECIE BAJKOTERAPII”. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci miały okazję: poznać swoje mocne i słabe strony, podwyższyć swoją samoocenę, dowiedzieć się co znaczy być przyjacielem, rozwinąć swoje umiejętności społeczne. 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK w oddziale „0”
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. To bardzo „kolorowe święto” niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. Dzień ten jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Wartościowe książki kształcą w przedszkolakach odpowiednie postawy moralne, rozwijają wyobraźnię, pamięć, bogacą słownictwo. Bajki towarzyszą nam od
najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Właśnie tego dnia dzieci przeniosły się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Był to dzień pełen radości, uśmiechu i wrażeń. Dzieci wykazywały się ogromną wiedzą dotyczącą znajomości treści bajek, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych, ale najwięcej radości sprawiło im zaprezentowanie bajkowych strojów.

„WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA”

Od samego rana w placówce panowała radość i wielkie poruszenie. Dzieci z oddziału „0” z ogromną niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić magiczny nastrój tego dnia wszystkie przedszkolaki  były ubrane wyjątkowo, po prostu mikołajkowo. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok.

Warsztaty plastyczne w naszym oddziale. Tworzymy nasze twarze z gliny.

W naszym oddziale celebrujemy obchody dni nietypowych w kalendarzu. Organizujemy „inne” ciekawe zajęcia zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami naszych przedszkolaków. Takie dni sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dzieci, pozwalają twórczo i kreatywnie działać.

 

We wrześniu obchodziliśmy w naszym oddziale  „Światowy Dzień Kropki”. Jest to święto kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Dzieci poznały historię Vasthi- bohaterki książki „Kropka” P. Reynoldsa. Wysłuchały również zabawnej bajeczki pt. „Kropeczka Psoteczka” aut. Ewy Jania. Razem z przyjacielem oddziału Dyziem określały swoje talenty oraz chwaliły się posiadanymi umiejętnościami. Przedszkolaki zastanawiały się, jak budować poczucie własnej wartości oraz wspierać niepewnych siebie kolegów. Nie zabrakło też kropkowego pokazu mody, dociekania, gdzie ukrywają się kropki w sali, przyrodzie oraz malowania kropkowych obrazów dowolną techniką. Zabawy malarskie były kontynuowane na podwórku . Przy pomocy kolorowej kredy chodnik przed wejściem do szkoły został pokryty małymi i dużymi kropkami. Na koniec dnia pełne wrażeń przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy za aktywny udział w zajęciach.

 

W październiku dzieci obchodziły „DZIEŃ UŚMIECHU”. Symbolem tego święta jest doskonale wszystkim znana żółta, uśmiechnięta buzia. Tego dnia przedszkolaki starały się zachować dobry humor i uśmiech na twarzy. Od samego rana na dzieci czekało wiele zabaw i pląsów przy wesołej muzyce. Był to dzień pełen radości i wesołej zabawy. Wszystkim dzieciom i ich bliskim życzymy, aby uśmiech gościł na ich twarzach zawsze, nie tylko od święta.

 

Z kolei w listopadzie miały miejsce obchody z okazji „DNIA JEŻA”. Podczas zajęć przedszkolaki miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku. Była to również świetna okazja do uświadomienia dzieciom, co zagraża tym zwierzętom i jak można im pomóc. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu miały coś w kolorze szarym. W natłoku zabaw ruchowych, nadszedł czas na pracę plastyczną. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonywanie makaronowych jeżów. Wykonane jeżyki ozdobiły salę przedszkolną.

 

W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” dzieci z grupy „O” ze Szkoły Podstawowej nr3 w Wieliczce wykonują zadania związane z promowaniem czytelnictwa. Wrzesień miały bardzo pracowity. Wspólnie stworzyliśmy kącik czytelniczy, w którym zamieszkał nasz miś Benio. Dzieci przygotowały piękne zakładki do książek, a miś ruszył w podróż do domów dzieci. Podczas jego wizyty rodzice czytają bajkę dziecku i oczywiście misiowi. Uzupełniają też kartę z Dzienniczka Małego Misia. Wychowawcy oraz goście przedszkolni codziennie czytają wspólnie z misiowym przyjacielem. W październiku rozpoczęły przygodę „Kodujemy razem z Małym Misiem”. W sali powstał piękny kącik kodowania . Przedszkolaki wzięły udział w warsztacie „Co to jest kodowanie?„. Wszyscy zobaczyli filmik z Misiową Mamą i Misiowym Wujkiem. Dzieciaki wykonały zadanie „Doprowadzić Misia do Tosi”. W listopadzie przystąpiły do realizacji kolejnego modułu „Opowiem Wam o Polsce”. Obejrzały teatrzyk opowiadający legendę o Trzech Braciach. Urządziły kącik patriotyczny. I na koniec swoją wiedzę sprawdziły w Wielkim Turnieju o Polsce. Wyszło znakomicie.

11listopada. Pamiętamy o Tych, którzy zginęli męczeńską śmiercią z rąk okupanta.

W naszym oddziale pracujemy metodą projektów. Obecnie realizujemy projekt CHLEB.  Do tej pory dzieci odbyły wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie uczestniczyły w warsztatach OD ZIARENKA DO BOCHENKA.  Dzieci poznały różne rodzaj mąki, młynów i wytwarzały różnego rodzaju masy plastyczne na bazie mąki. Przed nami jeszcze wycieczka do pobliskiej piekarni, zapoznanie się z różnego rodzaju pieczywem, sposobem wyrabiania ciasta chlebowego oraz wyrabianie pierniczków.

BARBÓRKA 2020

ANDRZEJKI 2020

ZAJĘCIA Z CYKLU „OSWOIĆ EMOCJE”

DZIEŃ JEŻA

 

GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Zdobyliśmy II miejsce w VII Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek dla dzieci przedszkolnych i klas „0”.

 

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

OPŁATEK KLASOWY

KLASOWY PRZEGLĄD KOLĘD

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

NASZA CHOINKA

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc w naszej sali rozpoczęły się pierwsze przygotowania. Dzieci pięknie udekorowany choinkę oraz wykonały grupowy łańcuch.

ANDRZEJKI

Nasi zerówkowicze wzięli udział w zabawie andrzejkowej, podczas której nie zabrakło tradycyjnych wróżb, lania wosku i wspólnego przyjęcia.

KONKURS „CUDACZEK Z WARZYW”

W październiku został zorganizowany konkurs międzyklasowy „Cudaczek z warzyw”.

POMAGAMY ZWIERZĘTOM

Nasza grupa bardzo ochoczo włączyła się w szkolną akcję pomagania bezdomnym zwierzętom z krakowskiego schroniska przekazując różnego rodzaju karmy, posłania, koce itp.

SPOTKANIE Z PANIĄ STOMATOLOG

W ramach realizacji projektu „Preorientacji zawodowej” oraz z uwagi na niezwykle ważny temat dbania o higienę jamy ustnej zorganizowano spotkanie z mamą Kornela, która jest lekarzem stomatologiem. Dzieci miały okazję poznać specyfikę zawodu oraz utrwalić wiedzę z zakresu dbania o swoje zęby.

PAMIĘĆ I TRADYCJA

Zachowując tradycję i pamięć o tych, którzy już odeszli odwiedziliśmy wielicki cmentarz komunalny. Dzieci zapaliły znicz na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przyglądały się pracom porządkowym przed Świętem Wszystkich Świętych.

WIZYTA PAŃ FARMACEUTEK

W ramach realizacji projektu „Preorientacja zawodowa” oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci zorganizowano spotkanie z mamą Natalki, Panią Edytą oraz z panią Kasią, które są farmaceutkami i pracują w wielickiej aptece.

SUKCES SPORTOWY ALEKSA

Uczeń naszej grupy – Aleks Apola zajął I miejsce w kat. Junior F, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Małopolski we wrotkarstwie szybkim.
Aleksowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!

WARSZTATY TEATRALNE Z AKTORKĄ TEATRU GROTESKA

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez profesjonalną aktorkę z Teatru Groteska w Krakowie. Mieli okazję poznać specyfikę zawodu aktora, najróżniejsze rodzaje masek i lalek oraz popróbować gry aktorskiej.

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

We wrześniu zerówkowicze wybrali się na pobliskie skrzyżowanie, aby oglądać ruch uliczny, poznać znaki drogowe oraz utrwalić zasady poruszania się pieszych. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W ramach realizacji projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” we współpracy z Mediateką Wielicką oraz Panią Urszulą – Babcią Alusia, ucznia naszej grupy organizujemy cykliczne spotkania z książką. Książka uczy, bawi i wychowuje, a dzieci chętnie słuchają i pobudzają swoją wyobraźnię.

WYCIECZKA DO ALPACA HOME

W październiku wyjechaliśmy na wycieczkę do Krzyszkowic k. Myślenic, gdzie mogliśmy poznać pracę w gospodarstwie hodującym alpaki. Mogliśmy nakarmić, pogłaskać oraz po prostu przytulić się do tych przemiłych i przepięknych stworzeń. Niezwykle aktywnie i pouczająco czas spędzony w gospodarstwie na długo pozostanie w naszej pamięci.

KISZENIE OGÓRKÓW

Zerówkowicze przygotowali zapasy na zimę – ogórki kiszone. Zajęcia kulinarne dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji. Wszystkie kiszonki są bardzo zdrowe, są źródłem wielu witamin, które wzmacniają nasze organizmy. Te wykonane przez nas, są po prostu przepyszne!

DZIEŃ CHŁOPCA

Mężczyźni w naszej grupie obchodzili swoje święto, Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla nich słodką niespodziankę oraz upominki. Życzeniom i przemiłej atmosferze nie było końca, a chłopcom uśmiech nie schodził z twarzy.

Spotkanie z policjantem

Wycieczka do Alpakahome/Krzyszkowice k. Myślenic

Lekcja resuscytacji dla najmłodszych

Codeweek

Lekcja biblioteczna