Akcja Skarpeta

W naszej szkole zakończyła się akcja  charytatywna „Podaruj skarpety bezdomnemu”. Trwała ona od 19 listopada do 10 grudnia. Społeczność naszej szkoły przejęła się potrzebą skarpet dla osób bezdomnych. W zbiórce wzięli udział nauczyciele, rodzice i dzieci. Udało zebrać się 203 par skarpet i jedną czapkę. Cieszymy się , że udało nam się w taki sposób wspomóc ubogich. Skarpety zostały przekazane ojcom kapucynom z Krakowa. Prowadzą oni noclegownie i udzielają pomocy bezdomnym.

Kiermasz Świąteczny

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest kiermasz świąteczny. Sprzedawane są, przyniesione przez uczniów naszej szkoły, ozdoby świąteczne i pierniki. Zaangażowane w tą akcję jest Szkolne Koło Caritas i świetlica szkolna. Panie pracujące w świetlicy przygotowania do kiermaszu rozpoczęły już w październiku. Mnóstwo ciekawych i atrakcyjnych ozdób zostało wykonanych dzięki ich bezinteresownej pracy. Nasz kiermasz cieszy się dużym powodzeniem, codziennie kupowane są ozdoby i pierniczki. Uzyskane kwoty zostaną przeznaczone na najbardziej potrzebujące dzieci.

Kochani,

Organizujemy zbiórkę skarpet dla ludzi bezdomnych. Osoby te są podopiecznymi ojców kapucynów. Podarowane skarpety składamy na szkolnej dyżurce. Ostateczny termin zbiórki – 10 grudnia. Pamiętajcie także o upieczeniu pierniczków lub zrobieniu ozdoby choinkowej. Te dary już można zanosić do świetlicy.

AKCJA KIERMASZ

Przygotowanie do kiermaszu szkolnego już się rozpoczęło. W świetlicy szkolnej wolontariusze z Caritasu pod kierunkiem s. Sylwii Frączek, p. Marzeny Piaseckiej, wychowawców świetlicy i uczestników zajęć świetlicowych, wykonali już pierwsze ozdoby świąteczne.

ZBIÓRKA ZAKRĘTEK

Przypominamy wszystkim i zachęcamy do zbierania zakrętek dla Karoliny Kamisińskiej. Dla nas to tylko zakrętki, a dla Karoliny dar serca, który jest jej konieczny do codziennego funkcjonowania. Dziewczynka za dochód uzyskany z zakrętek ma częściowo opłaconą konieczną rehabilitację.

SZKOLNE KOŁO CARITAS

Skończyły się wakacje, przed nami rok szkolny. Nazywam się Siostra Sylwia i za Siostrę Bernadetę zostałam opiekunem Caritasu. Nasze zbiórki odbywać się będą w środę na drugiej godzinie lekcyjnej raz w miesiącu lub w miarę potrzeb częściej.

Wszystkich chętnych i tych , którzy należą do Caritasu zapraszam, aby się zgłosili do nauczyciela religii i zapisali lub potwierdzili swoje członkostwo. Nowi członkowie otrzymają legitymacje. Proszę przynieść zdjęcie. Pozostali członkowie otrzymają naklejkę do legitymacji.