Od bieżącego roku szkolnego SP nr 3 bierze czynny udział w prestiżowym projekcie organizowanym przez Goethe Institut Warszawa p.t.: „Deutsch Plus”.

Projekt został objęty patronatem Ambasady Niemiec w Warszawie.

Korzyści z udziału w projekcie:

Dla szkoły

• członkostwo w prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus)
  • współpraca z Goethe-Institut
  • patronat Ambasady Niemiec w Polsce
  • doradztwo w obszarze wsparcia nauczania języka niemieckiego
  • wizyty młodych ludzi z Niemiec w szkole, możliwość kontaktu z „żywym językiem”
  • poszerzenie wizerunku szkoły w lokalnych mediach (udział w projektach, obecność lokalnej prasy podczas organizowanych imprez)
  • zaproszenie do wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji dyrektorów w Warszawie

• możliwość udziału w ogólnopolskim konkursie wraz z atrakcyjnymi nagrodami
  • udział w jednym z trzech oferowanych projektów ogólnopolskich na temat muzyka, gotowanie, czy ochrona środowiska
  • spotkania z młodymi ludźmi z Niemiec
  • udział w wymianie uczniowskiej online (e-twinning)
  • udział w bezpłatnych lekcja Skype
  • zniżki przy przystąpieniu do egzaminów Goethe-Institut z możliwością przeprowadzenia ich bezpośrednio w szkole

Cele projektu:

• Zaangażowanie dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców w działania na rzecz propagowania języka niemieckiego.
  • Stworzenie silnej sieci szkół, które oferują naukę języka niemieckiego w zwiększonym zakresie lub potrzebują wsparcia w prowadzeniu działań w tym kierunku.
  • Goethe-Institut jest ważnym partnerem, zapewniającym wysoki poziom kwalifikacji zawodowych nauczycieli i polepszenie tym samym jakości zajęć lekcyjnych z języka niemieckiego we wszystkich typach szkół w całej Polsce.
  • Wyraźne zaangażowanie nauczycieli w projekty i konkursy związane z językiem niemieckim, poprzez zachęcanie uczniów do udziału w tego typu inicjatywach.
  • Aktywny udział uczniów ze wszystkich typów szkół w wydarzeniach (imprezach, konkursach, projektach) przygotowanych w ramach oferty Goethe-Institut.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab