Miś do zabawy, do przytulania…
Miś cały w sobie jest do kochania!
 
24 listopada w Naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.
Dzień ten był dla społeczności uczniowskiej pełen pozytywnych emocji. Uczniowie wzięli udział w wyjątkowym spotkaniu, podczas którego świetnie się bawili.
 
Miś z pewnością nie raz był naszym kompanem w zabawie, a nawet przyjacielem, który pomógł przezwyciężać trudności. Nie zapominajmy więc o jego ważnej roli w naszym życiu.
 
Wychowawcy Świetlicy Szkolnej
oraz
Nauczyciele Biblioteki
 

Przerwa na czytanie

W dniu 24 października 2023 r. nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Jej cel to promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Niektórzy uczniowie przebrali się za bohaterów literackich, co stanowiło duże urozmaicenie naszej akcji. W dniu 24 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Wieliczce na przerwie czytało 561 uczniów.