W ramach projektu czytelniczego zatytułowanego „Kreatywne techniki plastyczne jako sposób interpretacji tekstu” realizowanego jako jeden z elementów działań w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, na przełomie listopada i grudnia 2023 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty czytelniczo-plastyczne, w których udział wzięli uczniowie klas 1a i 1b. Po zapoznaniu się z treścią wierszy Jana Brzechwy, odgrywali scenki inspirowane utworami literackimi, a następnie malowali farbami akrylowymi na bawełnianych, ekologicznych torbach ilustracje do wybranych przez siebie wierszy. Warsztaty poprowadziła matka jednej z uczennic – artysta plastyk, pracownik ASP w Krakowie p. Katarzyna Stryszowska-Winiarz. Przedstawiła prezentację dotyczącą palety barw oraz uzyskiwania barw pochodnych. Wykonane przez uczniów prace wzięły udział w szkolnym konkursie „Poezja jest modna” i zajęły trzy pierwsze miejsca w kategorii klas I-III.

Miś do zabawy, do przytulania…
Miś cały w sobie jest do kochania!

24 listopada w Naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Dzień ten był dla społeczności uczniowskiej pełen pozytywnych emocji. Uczniowie wzięli udział w wyjątkowym wspólnym spotkaniu na sali gimnastycznej, podczas którego świetnie się bawili.

Miś z pewnością nie raz był naszym kompanem w zabawie, a nawet przyjacielem, który pomógł przezwyciężać trudności. Nie zapominajmy więc o jego ważnej roli w naszym życiu.

Nauczyciel bibliotekarz w przebraniu misia odwiedził uczniów w klasach 1-3 oraz świetlicę szkolną. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści z Siedmiomilowego Lasu czytanych przez bibliotekarza.

Wychowawcy Świetlicy Szkolnej
Nauczyciele Biblioteki

Przerwa na czytanie

W dniu 24 października 2023 r. nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Akcja realizowana była w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Jej cel to promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Niektórzy uczniowie przebrali się za bohaterów literackich, co stanowiło duże urozmaicenie naszej akcji. W dniu 24 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Wieliczce na przerwie czytało 561 uczniów.