Akcja „ Kiermasz Wielkanocny”

Przed Świętami Wielkanocnymi zakończył  się w naszej szkole kiermasz wielkanocny. Przygotowanie do kiermaszu rozpoczęli nasi wolontariusze już w marcu. Praca uczniów odbywała się w domu. Wolontariusze wykonywali różne ozdoby wielkanocne, kartki świąteczne oraz piekli ciasta.

W tą akcje była również zaangażowana cała społeczność szkolna.  Każdy z uczniów mógł podarować coś wykonanego własnoręcznie i w ten sposób podzielić się swoim talentem. Kiermasz rozpoczął się w dniu zebrań z rodzicami.

Panie pracujące w szkolnej świetlicy  na kiermasz szkolny, wykonały wspaniałe i pomysłowe ozdoby świąteczne ?

 Wszystkim uczestnikom Dziękujemy i Gratulujemy zaangażowania,  bo dzięki Wam, akcja cieszyła powodzeniem i zainteresowaniem. Uzyskana kwota zostanie przekazana na cel charytatywny.

„ Skarbonka Wielkopostna”

 Zakończyła się akcja „Czas miłosierdzia”. Jak co roku w naszej szkolnej społeczności, chętne dzieci, angażują się w jałmużnę wielkopostną. Zgodnie z propozycją tegorocznej jałmużny, dzieci miały oprócz odkładania pieniędzy do skarbonki: poświęcić swój czas, przyjść, zadzwonić lub porozmawiać  z dziadkami, babciami lub osobami starszymi. W akcji wzięło udział 83 dzieci, ze skarbonek uzyskaliśmy kwotę 1425 zł, która zostanie przekazana zgodnie z założeniem akcji do Domu Opieki Społecznej w Wieliczce. Kwota 200 zł została przekazana do Caritas Kraków.

„ Bogatym nie jest ten kto posiada lecz ten, kto daje”.

Jan Paweł II

 
Akcja „Kiermasz Szkolny”
Drodzy Rodzice
30 marca w naszej szkole jak co roku, rozpocznie się „Kiermasz Wielkanocny”. Zachęcamy do zaangażowania i przynoszenia do świetlicy szkolnej ,( od poniedziałku) wykonanych ozdób wielkanocnych. Dochód chcemy przeznaczyć cel charytatywny.
Za przyniesioną rzecz będzie uwaga pozytywna.
Szkolne Koło Caritas
 

Akcja „ Wyślij Karteczkę „

Przystąpiliśmy do akcji „ Świąteczne Kartki Dobroczynne”.

 Akcja prowadzona jest przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

 Instytucja działa w ramach wolontariatu. Na naszym szkolnym kiermaszu prezentujemy do sprzedaży kartki świąteczne w cenie 2,50 zł razem z kopertą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do nabycia takiej kartki i wysłania jej bliskiej osobie z życzeniami świątecznymi.

SCK

 

Akcja „ Kiermasz Szkolny”

 Uczniowie z Szkolnego Koła Caritas rozpoczęli przygotowanie do kiermaszu, wypiekając pierniki. W pracy tej dzieci były podzielone na klasy i grupy. Pieczenie odbyło się 11 listopada w godzinach od  9.00 do 18.00 w świetlicy św. Kingi w par. św. Klemensa. Upieczonych  i przyozdobionych zostało 802 pierniki, które zostały spakowane do 134 opakowań. Nowością okazała się foremka do ciasta pokazująca postać Mikołaja Kopernika a wykonana przez „ złotą rączkę”- Pana Michała, pracownika naszej szkoły. Malowanie postaci patrona odbyło się w szkolnej świetlicy  w współpracy z Panią Marzeną. Zachęcamy i zapraszamy wszystkie dzieci do zaangażowania się w szkolny kiermasz. Prosimy wykonać jakąś ozdobę lub upiec pierniki.  Za wykonaną prace będzie uwaga pozytywna?

SKC

 

W naszej szkole odbył się szkolny  konkurs „ Skarbonka SKO”

Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, wzięło w nim udział 37 dzieci.

Skarbonki zostały wystawione na parapecie holu głównego i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ?

 Zwycięzcy konkursu to:

I miejsce – Natalia Olszewska kl. 5a

II miejsce- Natalia Sieńko kl. 4b

III miejsce- Maria Adamek kl. 3c

Wyróżnienie otrzymali:

Amelia Mikołajek „0”

Nikola Miękina kl. 6a

Hania Piech kl. 1b

Wiktoria Wajda kl. 3d

Emilia Bąber kl.1c

Marianna Domagała kl. 4a

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom bo…

WSZYSTKIE SKARBONKI BYŁY BARDZO ŁADNE!

 

„Akcja Skarpeta” 

Zgodnie z inicjatywą Archidiecezjalnego Caritas Kraków, odpowiedzieliśmy na potrzebę zbiórki skarpet dla potrzebujących.  Zebranych zostało 60 par skarpet męskich w rozmiarach powyżej 40. Skarpety zostały przekazane do Centrum Wolontariatu w Krakowie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom skarpet.

                                                                                   

Nasze szkolne koło Caritas wzięło udział w akcji charytatywnej, „Kartka Wielkanocna”.
Udało nam się dostarczyć 84 kartki wielkanocne do Centrum Wolontariatu Archidiecezji Krakowskiej.
Kartki zostały włożone do przygotowanych paczek dla bezdomnych, chorych ze szpitala psychiatrycznego i podopiecznych Domu Pomocy Społecznej.
Wykonywanie kartek przez członków Caritasu odbywało się w domu. Wolontariusze sukcesywnie dostarczali je na dyżurkę do szkoły, do teczki Caritasu.
Dziękujemy wszystkim  zaangażowanym wolontariuszom za czynienie dobra.

 

Kiermasz Wielkanocny

Akcja kiermasz wielkanocny rozpoczęła się w połowie marca 2021r.  Ze względu na epidemie  wirusa covid19,  w szkole przebywały tylko  klasy I-III.  Współpracując z  Wspaniałymi  Paniami ze  świetlicy szkolnej zostały wystawione na dyżurce szkoły  wspaniałe różne ozdoby  i drobiazgi  wielkanocne do sprzedania.

 Caritas szkolny mógł się pochwalić piernikami świątecznymi. Pierniki były upieczone już w grudniu, ale po dodaniu kawałeczka jabłuszka miękły i były bardzo smaczne. Do tego zestaw radosnych  papierowych kolorowych kwiatów, uatrakcyjniał paczuszki piernikowe.

 

Konkurs „ Jan Paweł II- mój autorytet”

Prace konkursowe zgodnie z terminem regulaminu XX Wojewódzkiego konkursu „ Jan Paweł II- mój autorytet” zostały wysłane do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarębie. Rysunki wykonane przez uczniów naszej szkoły były zgodne z tematem i widać w nich  było zaangażowanie  uczestników ?. Dwa rysunki wykonane techniką komputerowa budziły podziw, a dwie prezentacje multimedalne, były wspaniale wykonane. Ponadto w konkursie wzięły udział prace literackie. Dwie prace dotyczyły charakterystyki postaci, a trzy pozostałe zostały opracowane w formie rozprawki.

Uczestnicy konkursu Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce

  XX wojewódzki Konkurs „Jan Paweł II mój autorytet”

Prace rysunkowe wykonali:

Antoni Dziekan  kl.2a

Maciej Sosin kl.2a

Julia Zawadzka kl.2a

Julia Zaremba kl.2b

Gariela Dziedzic kl.2c

Janek Cebula kl.2c

Dominik Czerwiński kl.2c

Szymon Nowak kl.2c

Oliwia Pazdro kl.2c

Martyna Cebula kl.2c

Julia Stróż kl.2d

Daniel Dubiel kl.2d

Adam Łaba  kl.2d

Marcel Rudnik kl.2d

Patrycja Lelek kl.2d

Wiktoria Wajda kl.2d

Aleksandra Augustynowicz kl.3a

Prace literackie dotyczące charakterystyki postaci zostały napisane przez :

Paulinę Piróg kl.5a

Szymona Mazur kl.5b

Prace literackie napisane w formie rozprawki zostały wykonane przez :

Wiktorię Czyżowską kl.7a

Martę Marciniak kl.8a

Barbarę Przetaczek  kl.8c

Rysunek w formie komputerowej został wykonany przez:

Gabrielę Mitianiec kl.4d

Małgorzatę Muniak kl.4d

Prezentacje  multimedialną  wykonały:

Wiktoria Czyżowska kl.7a

Maja Mazur kl.8a

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ŻYCZYMY WYGRANEJ!

Konkurs organizuje Zespół Szkolno -Przedszkolny w Zrębie.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 30.04.2021r. i będzie dostępne na stronie www.zswzebie.pl

 

SKARBONKA WIELKOPOSTNA

W połowie lutego, gdy zaczął się czas Wielkiego Postu,   włączyliśmy się w akcje Skarbonka „ Czas miłosierdzia”. Ze względu na to, że w szkole przebywały tylko klasy I-III , to one najwięcej miały możliwości skorzystania z skarbonek. Udało się nam rozdać około 150 kartoników. W tej jałmużnie wielkopostnej nie chodziło tylko o zbiórkę monet dla seniorów, ale o czas który można im poświęcić.

„Bogaty nie jest ten, kto posiada, ale ten kto daje”.

Jan Paweł II

 

Akcja „ Góra Grosza”

Przyłączyliśmy się do tej akcji aby nie zapominać, że nawet 1grosz, jak dobry uczynek znaczy więcej niż wielkie dzieła.

Zbieramy tylko w świetlicy

Caritas szkolne

 

Kiermasz Wielkanocny

 Członkowie koła Caritas już rozpoczęli przygotowanie do kiermaszu wielkanocnego. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do tej akcji. Dołącz i ty ?, zrób coś ładnego bezinteresownie i przynieść do świetlicy na kiermasz. Kiermasz wielkanocny odbędzie się 25/26 marca 2020r.

W nagrodę otrzymasz pozytywną uwagę.

Życzenia dla Karoliny

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne z życzeniami dla Karoliny. Do dziewczyny trafiło 252 kartki z życzeniami. Cieszymy się, że możemy w taki sposób sprawić jej radość.

Akcja Skarpeta

W naszej szkole zakończyła się akcja  charytatywna „Podaruj skarpety bezdomnemu”. Trwała ona od 19 listopada do 10 grudnia. Społeczność naszej szkoły przejęła się potrzebą skarpet dla osób bezdomnych. W zbiórce wzięli udział nauczyciele, rodzice i dzieci. Udało zebrać się 203 par skarpet i jedną czapkę. Cieszymy się , że udało nam się w taki sposób wspomóc ubogich. Skarpety zostały przekazane ojcom kapucynom z Krakowa. Prowadzą oni noclegownie i udzielają pomocy bezdomnym.

Kiermasz Świąteczny

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest kiermasz świąteczny. Sprzedawane są, przyniesione przez uczniów naszej szkoły, ozdoby świąteczne i pierniki. Zaangażowane w tą akcję jest Szkolne Koło Caritas i świetlica szkolna. Panie pracujące w świetlicy przygotowania do kiermaszu rozpoczęły już w październiku. Mnóstwo ciekawych i atrakcyjnych ozdób zostało wykonanych dzięki ich bezinteresownej pracy. Nasz kiermasz cieszy się dużym powodzeniem, codziennie kupowane są ozdoby i pierniczki. Uzyskane kwoty zostaną przeznaczone na najbardziej potrzebujące dzieci.

 

Kochani,

Organizujemy zbiórkę skarpet dla ludzi bezdomnych. Osoby te są podopiecznymi ojców kapucynów. Podarowane skarpety składamy na szkolnej dyżurce. Ostateczny termin zbiórki – 10 grudnia. Pamiętajcie także o upieczeniu pierniczków lub zrobieniu ozdoby choinkowej. Te dary już można zanosić do świetlicy.

 

 

AKCJA KIERMASZ

Przygotowanie do kiermaszu szkolnego już się rozpoczęło. W świetlicy szkolnej wolontariusze z Caritasu pod kierunkiem s. Sylwii Frączek, p. Marzeny Piaseckiej, wychowawców świetlicy i uczestników zajęć świetlicowych, wykonali już pierwsze ozdoby świąteczne.

 

 

ZBIÓRKA ZAKRĘTEK

Przypominamy wszystkim i zachęcamy do zbierania zakrętek dla Karoliny Kamisińskiej. Dla nas to tylko zakrętki, a dla Karoliny dar serca, który jest jej konieczny do codziennego funkcjonowania. Dziewczynka za dochód uzyskany z zakrętek ma częściowo opłaconą konieczną rehabilitację.
 
 

SZKOLNE KOŁO CARITAS

Skończyły się wakacje, przed nami rok szkolny. Nazywam się Siostra Sylwia i za Siostrę Bernadetę zostałam opiekunem Caritasu. Nasze zbiórki odbywać się będą w środę na drugiej godzinie lekcyjnej raz w miesiącu lub w miarę potrzeb częściej.

Wszystkich chętnych i tych , którzy należą do Caritasu zapraszam, aby się zgłosili do nauczyciela religii i zapisali lub potwierdzili swoje członkostwo. Nowi członkowie otrzymają legitymacje. Proszę przynieść zdjęcie. Pozostali członkowie otrzymają naklejkę do legitymacji.