Akcja „ Góra Grosza”

Przyłączyliśmy się do tej akcji aby nie zapominać, że nawet 1grosz, jak dobry uczynek znaczy więcej niż wielkie dzieła.

Zbieramy tylko w świetlicy

Caritas szkolne

 

Kiermasz Wielkanocny

 Członkowie koła Caritas już rozpoczęli przygotowanie do kiermaszu wielkanocnego. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do tej akcji. Dołącz i ty ?, zrób coś ładnego bezinteresownie i przynieść do świetlicy na kiermasz. Kiermasz wielkanocny odbędzie się 25/26 marca 2020r.

W nagrodę otrzymasz pozytywną uwagę.

Życzenia dla Karoliny

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne z życzeniami dla Karoliny. Do dziewczyny trafiło 252 kartki z życzeniami. Cieszymy się, że możemy w taki sposób sprawić jej radość.

Akcja Skarpeta

W naszej szkole zakończyła się akcja  charytatywna „Podaruj skarpety bezdomnemu”. Trwała ona od 19 listopada do 10 grudnia. Społeczność naszej szkoły przejęła się potrzebą skarpet dla osób bezdomnych. W zbiórce wzięli udział nauczyciele, rodzice i dzieci. Udało zebrać się 203 par skarpet i jedną czapkę. Cieszymy się , że udało nam się w taki sposób wspomóc ubogich. Skarpety zostały przekazane ojcom kapucynom z Krakowa. Prowadzą oni noclegownie i udzielają pomocy bezdomnym.

Kiermasz Świąteczny

Jak co roku w naszej szkole organizowany jest kiermasz świąteczny. Sprzedawane są, przyniesione przez uczniów naszej szkoły, ozdoby świąteczne i pierniki. Zaangażowane w tą akcję jest Szkolne Koło Caritas i świetlica szkolna. Panie pracujące w świetlicy przygotowania do kiermaszu rozpoczęły już w październiku. Mnóstwo ciekawych i atrakcyjnych ozdób zostało wykonanych dzięki ich bezinteresownej pracy. Nasz kiermasz cieszy się dużym powodzeniem, codziennie kupowane są ozdoby i pierniczki. Uzyskane kwoty zostaną przeznaczone na najbardziej potrzebujące dzieci.

 

Kochani,

Organizujemy zbiórkę skarpet dla ludzi bezdomnych. Osoby te są podopiecznymi ojców kapucynów. Podarowane skarpety składamy na szkolnej dyżurce. Ostateczny termin zbiórki – 10 grudnia. Pamiętajcie także o upieczeniu pierniczków lub zrobieniu ozdoby choinkowej. Te dary już można zanosić do świetlicy.

 

 

AKCJA KIERMASZ

Przygotowanie do kiermaszu szkolnego już się rozpoczęło. W świetlicy szkolnej wolontariusze z Caritasu pod kierunkiem s. Sylwii Frączek, p. Marzeny Piaseckiej, wychowawców świetlicy i uczestników zajęć świetlicowych, wykonali już pierwsze ozdoby świąteczne.

 

 

ZBIÓRKA ZAKRĘTEK

Przypominamy wszystkim i zachęcamy do zbierania zakrętek dla Karoliny Kamisińskiej. Dla nas to tylko zakrętki, a dla Karoliny dar serca, który jest jej konieczny do codziennego funkcjonowania. Dziewczynka za dochód uzyskany z zakrętek ma częściowo opłaconą konieczną rehabilitację.
 
 

SZKOLNE KOŁO CARITAS

Skończyły się wakacje, przed nami rok szkolny. Nazywam się Siostra Sylwia i za Siostrę Bernadetę zostałam opiekunem Caritasu. Nasze zbiórki odbywać się będą w środę na drugiej godzinie lekcyjnej raz w miesiącu lub w miarę potrzeb częściej.

Wszystkich chętnych i tych , którzy należą do Caritasu zapraszam, aby się zgłosili do nauczyciela religii i zapisali lub potwierdzili swoje członkostwo. Nowi członkowie otrzymają legitymacje. Proszę przynieść zdjęcie. Pozostali członkowie otrzymają naklejkę do legitymacji.