„Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną.”
                                                                                                                                     J. Korczak
Uroczystość niezwykła nie tylko dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, czy szeregu przybyłych tego dnia do szkoły Rodziców lecz przede wszystkim niezwykła i niezapomniana właśnie dla Nich, „świeżo upieczonych” uczniów, którzy przeszli pasowanie na pierwszoklasistę. Całość rozpoczęto wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Dzieci z trzech klas pierwszych pod opieką wychowawczyń, przystrojone w piękne galowe stroje i nieco poważne miny, wspólnie zaprezentowały krótki program artystyczny, opowiadając o tym, czego będą się uczyć w szkole oraz śpiewając piosenki. Niewątpliwie, najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły, Elżbietę Obal-Dyrek. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.
 
Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.