12 lutego 2021 r. obchodziliśmy w szkole ŚWIĘTO PATRONA SP3 – MIKOŁAJA KOPERNIKA. Obchody tego dnia nie mogły odbyć się tak, jak to było co roku. Nasi uczniowie chcieli, aby ten dzień nie był zwyczajny. Z tej okazji klasa 2b, wraz z wychowawczynią Panią Moniką Job, przygotowali układ taneczny do piosenki „W układzie słonecznym”. Wiemy, że twierdzenie Kopernika brzmi, iż to nie Ziemia stanowi centrum Wszechświata, ale razem z innymi planetami krąży dokoła Słońca. Dlatego uczniowie wybrali właśnie tę piosenkę, ponieważ nie tylko wpada w ucho, ale jej tekst zawiera wiele ważnych szczegółów dotyczących planet. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i gratulujemy talentów muzycznych, a dokładniej – tanecznych!

Uczennica Hanna Jacyków – Sałęga, z klasy Pani Agnieszki Jawor, nauczyła się recytacji wiersza o Mikołaju Koperniku, a także świetnie wcieliła się w jego postać- można podziwiać na załączonym zdjęciu. Hani gratulujemy talentu aktorskiego i dziękujemy za zaangażowanie!

Z okazji tego święta został zorganizowany również konkurs plastyczny dla klas I-III na najlepszą pracę – portret naszego patrona szkoły Mikołaja Kopernika. Organizatorami konkursu były Panie: Monika Job i Marzena Piasecka. Zainteresowanie było ogromne, a prace przepiękne! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy talentu!

A oto wyniki konkursu:

  • klasy 1 / 1 miejsce: Justyna Brożek 1b; 2 miejsce: Urszula Gaudyn 1b; 3 miejsce: Leon Szczepka 1a
  • wyróżnienia: Oliwia Kołodziej 1a, Maja Kołodziej 1a
  • klasy 2 /1 miejsce: Gabriela Dziedzic 2c; 2 miejsce: Maria Adamek 2c; 3 miejsce: Julia Zembala 2b
  • wyróżnienie: Blanka Modzelewska
  • klasy 3 /1 miejsce: Magdalena Marciniak 3a; 2 miejsce: Artur Kołodziej 3b; 3 miejsce: Martyna Kornaś 3c