Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieliczce objęła opieką grób rodziny Sroków i Seweryna Junoszy Łempickiego – uczestnika Powstania Styczniowego.

Grób znajduje się w kwaterze III Cmentarza Komunalnego w Wieliczce (idąc od ul. Piłsudskiego główną alejką należy skręcić w pierwszą przecznicę w prawo).

Klub Miłośników Wieliczki działający w szkole zwraca się z prośbą do Rodziców i Uczniów w włączenie się do opieki nad tym grobem.

W Dniu Wszystkich Świętych prosimy o zapalenie znicza.

Opiekun Koła Miłośników Wieliczki

IMG_2839 IMG_2840

 

 

 

 

Szanowni Rodzice
Jesień to czas gdy pamięcią głęboko sięgamy w przeszłość. Wspominamy tych, którym winniśmy pamięć i hołd. Chcemy poznawać dzieje naszego miasta, kontynuować tradycje szkoły. Opodal miejsca, które często w drodze do niej mijamy, znajduje się ważny punkt na historycznym szlaku Wieliczki. To odnowiona w 1998 r. tablica pamiątkowa na obelisku przy ul. Sienkiewicza, która od 1972 r. znajdowała się na budynku naszej szkoły. Dziś złotymi literami upamiętnia tragiczny los 10-ciu Polaków i wydarzenia z listopada 1943 roku. Mamy honor przejąć opiekę nad tym miejscem, zachęcamy by je odwiedzać i wspólnie odszyfrowywać słowa wyryte w granitowej płycie.
Mały Samorząd Uczniowski

P1110893