3 maja 1791 roku polski sejm przyjął konstytucję. Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie, po amerykańskiej. Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to bardzo ważne wydarzenie w dziejach Polski
Uczniowie klas VIb i VIc pod kierunkiem pani Anny Dankowskiej-Borowskiej i Anny Majerskiej przygotowali program artystyczny przypominający wszystkim uczniom czasy z przed 223 lat. Występujący przygotowali recytację wierszy o tematyce patriotycznej, odczytane zostały słowa Jana Pawła II o Ojczyźnie, przedstawiono najważniejsze założenia konstytucji. Zebrani mieli możliwość wysłuchania pieśni narodowych w wykonaniu szkolnego chóru.
W końcowej części apelu delegacja uczniów złożyła pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej biało-czerwone kwiaty.

Anna Majerska