Dnia 29 marca odbył się uroczysty apel z okazji Święta Naszego Patrona Mikołaja Kopernika. Jak co roku oddajemy cześć Wielkiemu Astronomowi, przypominamy jego postać, pogłębiamy wiedzę o jego odkryciach, a przy okazji dobrze się bawimy 🙂

Mikołaj Kopernik to z pewnością patron szczególny i wyjątkowy. Był on bowiem niezwykłym, nietuzinkowym człowiekiem, który zmienił spojrzenie całej współczesnej sobie epoki na wszechświat i nasze, ludzi, miejsce w nim. Kopernik jest więc postacią należącą nie tylko do polskiej kultury i nauki, ale do całego świata. Taki patron napawa więc słuszną dumą. Takiego patrona należy właściwie uczcić i wspominać. Dlatego do tradycji Szkoły Podstawowej nr 3 należy święto, podczas którego uczniowie poznają sylwetkę uczonego, a także w trakcie uroczystej akademii wręczane są nagrody i wyróżnienia dla uczniów biorących udział w różnych konkursach organizowanych w związku z Dniem Patrona Naszej Szkoły.
Obchody święta Mikołaja Kopernika poprzedziły konkursy plastyczne oraz multimedialne.