RYNEK WYOBRAŹNI

KONKURS PLASTYCZNY

Konkurs plastyczny RYNEK WYOBRAŹNI dedykowany jest dla uczniów klas IV-VI. Jest to szczególna możliwość zrealizowania swoich prac artystycznych z możliwością zaprezentowania ich na wernisażu i wystawie odbywającej się w Wielickim Centrum Kultury i Turystyki. Uczniowie biorący udział w konkursie mają za zadanie zaprojektować/wymyślić wydarzenie kulturalne wraz z instalacją, wystawą rzeźbą, wizualizacją, którą chcieliby zobaczyć na Rynku w Wieliczce. Na podstawie zdjęć rynku, które dostępne są na stronie internetowej szkoły (zachęcam również do zrobienia swoich własnych autorskich zdjęć) należy zaprojektować wyżej wymienione kompozycje artystyczne.

Głównym celem konkursu jest pobudzenie artystycznych zmysłów przestrzennych mogących w ciekawy i estetyczny sposób odmienić już istniejące miejsca użyteczności publicznej. Otwartość tematu daje swobodę w działaniu artystycznym, dzięki czemu twórca może dowolnie ingerować zarówno kolorystycznie, jak i przestrzennie Podobnie jest z tematem, którego forma również nie jest narzucona. Najważniejsza w trakcie wymyślania jak i projektowania prac jest świadomość o możliwości zmieniania zwykłych przestrzeni w miejsca, które do tej pory istniały w wyobraźni twórcy. Dostępne formaty prac: A4, A3, A2. Technika prac dowolna wraz z formami przestrzennymi. Termin składania prac wyznaczony jest na 30 maja. W zależności od zainteresowania i ilości prac możliwe jest zorganizowanie wernisażu i wystawy prac biorących udział w konkursie w Wielickim Centrum Kultury i Turystyki. W razie jakikolwiek pytań osoby zainteresowane zapraszam do konsultacji wymyślonych prac.

Hubert Lachman