7 listopada 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas IIIb, IVa i VIb przygotowali występ recytatorsko-aktorski pod kierunkiem pani Bożeny Szklarz i pani Anny Majerskiej. O dekoracje zadbała pani Bożena Szklarz i pani Bernadetta Gluza , oprawę muzyczną zapewniła pani Eliza Herman. Na początku wszyscy odśpiewali hymn naszego kraju, po czym pani Dyrektor wygłosiła słowo wstępne. Scenariusz uroczystości obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. W drugiej części spotkania zebrani wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych takich jak : „Rota”, „ Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko”. Na koniec pani Dyrektor Marta Żerda dziękując twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość wychowawczą i artystyczną. Po skończonej uroczystości wykonano szereg pamiątkowych zdjęć uczestników akademii, którzy przygotowali uroczystość. Możemy je obejrzeć w galerii.
Anna Majerska