6 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Wieliczce odbyło się 65 spotkanie z cyklu „Mnie ta Ziemia od innych droższa”, pt. „W 71 rocznicę śmierci 10 Polaków, więźniów z więzienia Montelupich, zastrzelonych przez Niemców w Wieliczce 6 listopada 1943 roku – Pamiętamy !”
Spotkanie zorganizowały:
– Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce – Dział Regionalny
– Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki
– Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieliczce
Program spotkania:
– „Akcja na Urlicha” w relacji żołnierza AK, Władysława Dudka PS. „Lenard” zapisana w książce „Wspomnienia okupacyjne” część I (Kraków 1993r.)
– Relacje Wieliczna o egzekucji 6 listopada 1943 roku zawarte w „Biblioteczce Wielickiej” zeszyt 139 (2014r.) – przedstawiła p. Jadwiga Duda

pomnik

Spotkanie prowadziła mgr Jadwiga Duda, kierownik Działu Regionalnego wielickiej Biblioteki, prezes Klubu Przyjaciół Wieliczki we współpracy z mgr Anną Dankowską-Borowską, nauczycielką Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce.
Po spotkaniu p. Jadwiga Duda, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce Marta Żerda i uczennice z Klubu Miłośników Wieliczki ze Szkoły nr 3 wraz z opiekunem Anną Dankowską-Borowską złożyły kwiaty oraz zapaliły znicz pod pomnikiem upamiętniającym śmierć 10 Polaków rozstrzelanych w czasie wojny.