W bieżącym roku szkolnym klasa Vb pod opieką wychowawczyni Katarzyny Hoffman bierze udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?”. Jest to projekt realizowany w ramach Programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który otrzymał na rok szkolny 2019/2020 honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Dzięki projektowi dzieci poznają wartość i rolę różnych uczuć. Podczas zajęć z wychowawcą,  wg specjalnie przygotowanych scenariuszy, uczniowie rozwiną swoją empatię, samoświadomość oraz poznają sposoby akceptowania trudnych odczuć. 

W ramach projektu nauczyciel wraz z klasą zrealizuje cykl 8 scenariuszy lekcji.

Wybrane na ten rok szkolny tematy to:

  • Jakie są moje talenty i mocne strony?
  • Jak dbać o dobry nastrój?
  • Jak sobie radzić z agresją w sieci?
  • Co mogę zrobić ze swoją złością?
  • Czym jest empatia?
  • Jak być asertywnym?
  • Jakie zalety ma stres?
  • Jak radzić sobie ze stresem?