Osiągnięcia uczniów 

w  roku szkolnym 2018/2019

     klasy IV –VIII

 

SZKOLNE GMINNE POWIATOWE INNE
1.       Konkurs z okazji Dnia Niepodległości – Karolina Edery  klasa 6a – I miejsce oraz Kinga Bławut  klasa 6a -wyróżnienie

 

1.       Gminne Zawody Igrzysk Dzieci        w szachach –  drużyna SP3 (Szymon Duda, Dawid Jaroń, Jan Grzegorzyk i Amelia Obrzud)
zajęła I MIEJSCE w gminie.
Ponadto dyplom i wyróżnienia indywidualne otrzymali:
Szymon Duda (najlepszy wynik na pierwszej szachownicy)
Dawid Jaroń (najlepszy wynik na drugiej szachownicy)
Amelia Obrzud (najlepszy wynik na czwartej szachownicy. 
1.

 II POWIATOWY KONKURS WIEDZY  O POLSKIM TOWARZYSTWIE GIMNASTYCZNYM „SOKÓŁ” W WIELICZCE  i   O POWSTANIU KRAKOWSKIM

Organizowany przez Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki”  pod patronatem Burmistrza Wieliczki i Starosty Wielickiego

 

I miejsce – Dominika Szulc kl.Vd

II miejsce – Wiktoria Czyżowska kl. Va

III miejsce – Ryan Wołek kl Vc

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO  – GALILEO 2019 zorganizowany we współpracy z Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie (marzec 2019)

LAUREAT KONKURSU :  Oskar Chmiela– klasa VIIa – 9 MIEJSCE w Polsce i I miejsce w szkole

LAUREATKA KONKURSU: Natalia Kruk– klasa VIIb – 10 MIEJSCE w Polsce i II miejsce w szkole

DYPLOM UZNANIA:

Kinga Noga – klasa IVb – 17 MIEJSCE w Polsce i III miejsce w szkole

2.        Konkurs na kalendarz adwentowy – Karolina Edery klasa 6a, Milena Batko klasa 6a – I miesjce 2.       Gra miejska z okazji Dnia Niepodległości 

Milena Batko 6a, Marta Marciniak 6a, Karolina Edery 6a – III miejsce

 

2. 42 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, grupa  w składzie: Maja Berezowska, Amelia Słowiak,

Maciej Kogut, Stanisław Trojan zajęli I miejsce w finale powiatowym, a tym samym zakwalifikowali się do finału

wojewódzkiego.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

 Beniamin – kl. 6

 Laureat –Bartosz Trojan kl. VIc  (150,00 )  

Wyróżnienie – Gąska Liwia kl.  VIb  (131,25 )

3.       Konkurs plastyczny o Janie Pawle II – Kinga Bławut 6a (I miejsce) i Karolina Edery 6a ( II miejsce) 3.       XII Harcerski Bieg Niepodległościowy (gra miejska)

III miejsce, z wybraną grupą uczniów z klasy VIa i VIIc

 

3.Konkurs Rachmistrz –

 etap powiatowy 

 

I miejsce i tytuł Rachmistrza klas 6 powiatu wielickiego –

Bartosz Trojan kl.VI c

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

 

Wyniki dla kategorii: Maluch kl. 4

Wyróżnienia:

Grzegorczyk Jan kl. IVa

Duda Szymon kl. IVd

Kania Mikołaj Kl. IVa

Grabowski Krystian kl.IVc

Łyko Weronika kl.IVa

Maksymilian Zioło kl.IVd

Noga  Kinga kl.IVb

4.       Konkurs na temat ocieplenia klimatu – Maja Mazur

 

4.      Konkurs pieśni patriotycznej

III miejsce, Małgorzata Kubowicz i Jan Gałoński z kl.VII a.

 

4. Turniej Pięknego Czytania

Wyniki etapu powiatowego, wyróżnienie:

Patryk Fudalej, kl. 8c 

 

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Wyniki dla kategorii: Beniamin- kl. 5

Wyróżnienia:

Trojan  Stanisław kl.Vd

Szulc Dominika kl.Vd

Cholewa Hanna kl.Va

5.       Szkolny konkurs SKO „Zakładka do książki”

I miejsce Amelia Luberda, kl.4b

II miejsce Kinga Noga, kl.4b

III miejsce Amelia Wącławska, kl. 4b

 

5. Turniej Pięknego Czytania, w kategorii klas VII – VIII

I miejsce: Patryk Fudalej, kl VIIIc

 

  Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

 

Wyniki dla kategorii: Kadet – klasa 7

Wyróżnienia:

Kapinos Weronika, kl.VIIc

Michalik Konrad, kl. VIIb

Bogus Michał, kl. VIIa

6.       Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas 4 – 5 ze znajomości opowiadania F.H. Burnett „Mała księżniczka”

I miejsce – Joanna Noworyta, kl 4c

II miejsce – Maria Permus, kl. 4d

III miejsce – Małgorzata Marciniak, kl. 4c, Kinga Noga, kl. 4b

 

6.      Konkurs BIBQuiz ze znajomości lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” organizowany przez Wielicką Mediatekę

I miejsce – Mateusz Kabat, kl. 6b

III miejsce – drużyna: Oskar Chmiela i Michał Boguś, kl. 7a

 

 

   
 

7.        Szkolny Konkurs dla klas IV – „Drzewo genealogiczne mojej rodziny”

I miejsce – Rafał Marchewka,  kl 4a

II miejsce – Martyna Batko, kl. 4c

III miejsce – Mikołaj Kopiniak, kl. 4a

 

7. Konkurs organizowany przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce „Najpiękniejsza Pisanka z Soli”

III miejsce – Natalia Kruk, kl. VIIb w kategorii klas VII-VIII

Wyróżnienie:

Magdalena Astachów, kl. IVa  w kategorii klas IV-VI.

   
8.       Szkolny konkurs językowy „Kalendarze adwentowe”

        Klasy IV-VIII:

I miejsce Milena B. i Karolina E. kl. VI a

II miejsce Małgorzata M. kl. IV c

III miejsce Zofia K. kl. V a

Wyróżnienie: Nikodem O. kl. Vb

 

8. Konkurs Rachmistrz.

Do etapu powiatowego  zakwalifikowali się:

1.       Stanisław Trojan,

2.       Bartosz Trojan,

3.       Natalia Kruk,

4.       Weronika Kapinos.

Ostatecznie na etapie powiatowym Bartosz Trojan z klasy 6c zdobył pierwsze miejsce i tytuł Rachmistrza klas 6 powiatu wielickiego.

   
9.       Konkurs biblijny „ Z dobrą nowiną przez życie” 

I miejsce  i awans do etapu powiatowego – Maria Kotaś,  klasa 7c

 

9. Konkurs Języka Angielskiego organizowany przez Campus Wielicki dla uczniów klas ósmych i gimnazjalistów

III miejsce – Fudalej Patryk, kl.VIII c

IV miejsce – Jaworski Maciej kl. VIII c

V miejsce – Sendorek Przemek – kl. VIII b

   
10. Małopolski Konkurs Tematyczny : „Umarli, abyśmy mogli żyć wolni”. Miejsce Lwowa i jego obrońców w walce o niepodległość Polski

Maciej Jaworski z kl.VIII c, zakwalifikował się do etapu rejonowego.

11.   Szkolny konkurs religijno-plastyczny 

JAN PAWEŁ II – JEGO HOBBY

Laureaci klas  III –IV:

III miejsce  Justyna Jarotek kl 4a

Laureaci klas  V– VIII:

  1. Kinga Bławut kl 6a

      2. Karolina Edery kl 6a

      3. Nikodem Olszewski kl 5b

Wyróżnienie: Oskar Kukieła kl 7c

 

     
12.   Biblijny konkurs tematyczny

„Z Dobrą Nowiną przez życie”  dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego  

I miejsce – Maria Kotaś, kl VIIc

II miejsce- Bartosz Trojan, kl VIc

III miejsce -Lena Kotaś, kl IVa

III miejsce -Weronika Kapinos, kl VIIc

 

     
13.   Szkolny konkurs recytatorski – do etapu  gminnego CKit przeszli:

Aleksandra Jaszczyk – klasa 4c

Mateusz Wierzbowski – klasa 4c

Aleksandra Słowik – klasa 8a

Maja Dąbrowska – klasa 8b

 

     
14.Turniej Pięknego Czytania

I miejsce – Patryk Fudalej – klasa VIIIc

     
15. Szkolny Konkurs Interdyscyplinarny biologiczno – angielski  pt. „The world of animals – Świat zwierząt” dla klas IV-V

Kategoria – klasy VI

I miejsce – Krzysztof Szulc VIc

II miejsce – Karolina Edery VIa

III miejsce – Amelia Brachowicz VIa

Kategoria – klasy IV-V

I miejsce – Małgorzata Marcinek IVc

II miejsce – Joanna Noworyta IVc

III miejsce – Jagoda Świętek Vb     

     
16. „Ciche życie Martwych natur”.

I miejsce Karolina Edery, kl. 6a

II miejsce Michał Noga, kl. 7a

III miejsce Kinga Bławut, kl. 6a

Wyróżnienie:

Patrycja Raźny, kl. 7a

(konkurs plastyczny)

     
17.”Skryba wydarzeń historycznych”(konkurs plastyczny)

I miejsce Patrycja Raźny, kl. 7a

II miejsce Michał Noga, kl. 7a

III miejsce Oliwia Cież, kl. 7a

Wyróżnienie:

Karolina Edery, kl. 6a

 

     
18. ”Stan nieważkości”

(konkurs plastyczny)

I miejsce Julita Jarotek, kl. 6c

II miejsce Sabina Rutka, kl. 5a

III miejsce Wiktoria Zawadzka, kl.  7c

 

     
19. „Najpiękniejsze pisanki z soli 2019”

III miejsce  Natalia Kruk, kl. 7b

Wyróżnienie: Magdalena Astachów, kl. 4a

     
20. Konkurs Rachmistrz

Do etapu gminnego  zakwalifikowali się:

Kl. IV:

1. Duda Szymon – 4d

2. Zioło Maksymilian -4d

3. Grzegorczyk Jan- 4a

4. Godzik Filip – 4d

Kl. V:

1.Trojan Stanisław – 5d

2. Samulski Michał – 5a

3. Sidor Weronika  – 5a

4. Rybak Jan – 5d

Kl.VI:

1. Trojan Bartosz – 6c

2. Szulc Krzysztof – 6c

3. Filipczyk Wiktor – 6c

Kl. VII:

1. Kapinos Weronika – 7c

2. Kruk Natalia – 7b

3. Michalik Konrad – 7b

Kl. VIII:

1. Buczyńska Anna – 8b

2. Dąbrowska Maja – 8b

3. Fudalej Patryk – 8c

 

 

     
21. Religijny konkurs plastyczny „Męka Pańska oczami dzieci i młodzieży”

Starsza grupa wiekowa:

I miejsce – Karolina Edery, z kl. 6a

II miejsce – Izabela Płaziak, z kl. 6c

III miejsce – Amelia Słowiak, z kl.  5a

Wyróżnienia: – Oliwia Piotrowicz, z kl. 5c,  Sandra Włoch z kl.5d

 

Najstarsza grupa wiekowa:

I miejsce – Oskar Kukieł z kl.7c

II miejsce – Michał Noga z kl. 7a

III miejsce – Oliwia Cież z kl. 7a

Wyróżnienie – Wiktoria Zawadzka,  kl. 7c

     

 

Inne:

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas SP3 w roku szkolnym 2018/2019

  1. Jagoda Andrzejczak
  2. Kinga Noga
  3. Martyna Kowalczyk
  4. Lena Surma
  5. Kinga Bogdan
  6. Hanna Fudalej
  7. Aleksandra Jaszczyk
  8. Emilia Woźniak
  9. Mateusz Wierzbowski
  10. Natalia Włoch
  11. Kornelia Sala
  12. Emilia Tylek
  13. Maria Permus
  14. Michał Mikuła
  15. Lena Kotaś
  16. Krystian Biegański
  17. Oliwia Kogut
  18. Stanisław Trojan
  19. Alan Bąk
  20. Aleksandra Kupiec
  21. Mikołaj Serafin
  22. Magdalena Obrok
  23. Kinga Bławut
  24. Nikola Czekaj
  25. Iga Piątek

Opiekun s. Bernadeta Barabasz

Uczniowie brali udział w rocznej formacji wolontariatu. Współpracowali ze świetlicą szkolna podczas Świątecznego kiermaszu dla Konrada, kiermaszów świątecznych – podczas Bożego Narodzenia i Wielkanocy, Skarbonki Miłosierdzia, zbiórki zakrętek. Współpracowaliśmy z Parafialnym Zespołem Caritas działającym przy parafii św. Klemensa w Wieliczce oraz świetlicą św. Kingi, również z naszą świetlicą szkolną.