„Złote Szkoły NBP” – drugie spotkanie Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z ekspertem

Dnia 26.03.2021 r. w naszej Szkole w ramach projektu „Złote Szkoły NBP” odbyło się drugie spotkanie Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z Panią ekspert Iwoną Rapacz. W spotkaniu uczestniczyła także Dyrektor Szkoły – Pani Elżbieta Obal – Dyrek.

Tematem przewodnim spotkania było: „Moje pierwsze konto bankowe i karta płatnicza – sprzymierzeńcy roztropnych użytkowników”. Pani ekspert wyjaśniła, czym jest rachunek bankowy oraz karta płatnicza, omówiła rodzaje kart płatniczych, a także wyjaśniła zasady bezpieczeństwa związane z bankowością elektroniczną.  

W trakcie spotkania została wyświetlona interesująca prezentacja, uczniowie oglądali także ciekawe filmiki dotyczące zagadnienia poruszanego podczas spotkania.

Podsumowaniem zajęć był krótki mini teleturniej, w którym uczestnicy odpowiadali na pytania oraz rozwiązywali zadania na czas. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz upominki.