W dniu 3.12.2018 o godzinie 17.15 w holu głównym szkoły odbyło się uroczyste otwarcie I-ej wystawy p.t. Kalendarze Adwentowe. Na wystawie znajdują się prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie ogłoszonym w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII.

Do konkursu zgłoszono ponad 30 prac. Wszystkie prace prezentowały bardzo wysokie zdolności artystyczne, inwencję i zaangażowanie twórców. Komisja wyłoniła zwycięzców, którymi są:

Kategoria I-III: miejsce pierwsze: Marianna D. kl. Ia, miejsce drugie: Iga F. kl IId, miejsce trzecie: Dominika D. III c, wyróżnienie zdobyli bracia: Wiktor i Igor K.

Kategoria IV-VIII: miejsce pierwsze: Milena B., Karolina E. Via, miejsce drugie: Małgorzata M. kl. IVc, miejsce trzecie: Zofia Kryjomska kl.Va, wyróżnienie zdobył: Nikodem O. kl. Vb.

Otwarcie wystawy przygotowała grupa uczniów z grupy DSD z klas piątych, która realizuje poszerzony program nauczania języka niemieckiego. W programie artystycznym przygotowanym przez p. Agnieszke Nemś-Muniak /nauczycielka języka niemieckiego/ wzięła również udział grupa uczniów p. Katarzyny Hoffman z kl. 4b i uczniowie z klasy 1a p. Beaty Depty.

Uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce Adwentu w trzech językach: po polsku, niemiecku i angielsku. Na uroczystość przybyło mnóstwo Rodziców i Opiekunów? Było bardzo uroczyście i panował cudowny przedświąteczny nastrój. Wszystkiemu smaku dodały przepyszne pierniczki, muffinki, szarlotka a do tego herbata malinowa, cytrynowa i inne smakołyki.

Pani dyrektor Elżbieta Obal-Dyrek wręczyła uczniom dyplomy i atrakcyjne nagrody, których sponsorami byli m.in.: Opera Krakowska, Solne Miasto, FHA HEDAN z artykułami papierniczymi, Rada miejska Miasta i Gminy Wieliczka oraz Starosta Wielicki.