27 listopada 2014 roku uczniowie klasy VI B wraz z wychowawczynią  Panią Anną Majerską, udali się do Kopalni Soli w Wieliczce zwiedzić  trasę górniczą szybu „ Regis ” . Na wstępie wypożyczyliśmy stroje górnicze, kaski i latarki, które musieliśmy ubrać przed przystąpieniem do zwiedzania. Gdy już byliśmy gotowi, poszliśmy do windy, którą zjechaliśmy do podziemi kopalni. Nasz przewodnik Pan Stanisław Maciejowski wytłumaczył nam, jak należy się zachowywać w tym szczególnym miejscu. Potem podzieliśmy się na grupy, które miały wykonywać odpowiednie zadania. Jedna z grup  ładowała piasek do wagonów, zaś druga grupa miała za zadanie wyrzeźbić coś z soli. Aby każdy mógł doświadczyć jednego, jak i drugiego zadania, po jakimś czasie dokonaliśmy zmiany. Mierzyliśmy, szukaliśmy i  chodziliśmy z mapą. Po trzech  godzinach zabawy odbyło się pasowanie na górników. Polegało ono na  dość śmiesznym zadaniu do wykonania, otóż każdy musiał przeskoczy przez skórzany fartuch, który trzymał przewodnik. Na koniec wycieczki wręczono nam certyfikaty, które są doskonałą pamiątką z wycieczki. Mogliśmy też zabrać kawałek soli, którą udało nam się ociosać. Według mnie była to bardzo fajna i pouczająca wycieczka, która stanowiła połączenie dobrej zabawy z nauką.

                                                                                             Anna Fliśnik

                                                                                         uczennica klasy VI B