W dniu 10 października 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce – mgr Elżbieta Obal – Dyrek wraz z koordynatorem konkursu – mgr Beatą Deptą, miały przyjemność odebrać nagrodę dla laureatów konkursu #OSEWyzwanie – Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Ponad 1600 szkół z całej Polski zgłosiło się do udziału w konkursie #OSEWyzwanie. Wśród nagrodzonych znalazło się 68 szkół z Małopolski. Dyplomy podczas uroczystej gali wręczyli laureatom wicemarszałek Łukasz Smółka i Tomasz Tomala, szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury. 

 

Podczas spotkania, wicemarszałek Łukasz Smółka podziękował wszystkim laureatom za udział w konkursie oraz trud, poświęcenie i pracę, która służy przyszłości Małopolan. Wspomniał, iż małopolscy nauczyciele kształcą wybitnych specjalistów w dziedzinie informatyki, matematyki czy inżynierii. Podkreślił również fakt, że na naszym rynku jest mnóstwo, wysoce wyspecjalizowanych fachowców, o których zabiegają pracodawcy z całego kraju.

Z kolei szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury, Tomasz Tomala zaznaczył, iż był  
to wyjątkowy konkurs, w którym każda ze szkół mogła zyskać nowoczesną, mobilną pracownię multimedialną. Dzięki temu uczniowie będą mogli korzystać z internetowych zasobów cyfrowych,  uczestnicząc w lekcjach, które odbywają się przy użyciu nowoczesnych rozwiązań informatycznych.

Zdjęcia: Biuro Prasowe UMWM