Za nami kolejna wizyta eksperta  w ramach innowacji „Jestem przeciw mowie nienawiści”

6. kwietnia uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w spotkaniu z panią psycholog Dominiką Chylińską. Pani ekspert tłumaczyła uczniom, jakie emocje przeżywają nie tylko ofiary mowy nienawiści, ale też ci, którzy widzą i nie reagują na taką przemoc. Uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytania: Skąd się bierze mowa nienawiści i jak z nią walczyć? Jakie są jej konsekwencje oraz gdzie szukać pomocy? Dzieci miały dużo bardzo wartościowych przemyśleń i chętnie się nimi dzieliły.

„To wy jesteście ekspertami w tym temacie i ambasadorami tego projektu. Reagujcie. Bądźcie przeciw mowie nienawiści” – powiedziała na zakończenie spotkania pani Chylińska.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania.

DSC_1391 DSC_1392 DSC_1393