Dnia 7 kwietnia uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w konkursie znajomości baśniowej serii książek ,,Solilandia’’ autorstwa Beaty Kołodziej. Uczniowie z pasją czytali książki o przygodach soliludków i poznawali przepiękne miejsca np. Wieliczkę, Nowy Sącz, Wrocław,  Karpacz, Beskidy i Sudety. Drużyna każdej klasy wykazała się wiedzą na temat skarbów kultury  oraz legend Kopalni Soli ,,Wieliczka’’. W trakcie życzliwej i kulturalnej rywalizacji zespołowej  zwyciężyła drużyna klasy 1c, której scenka z życia skrzatów ,,Wiosenna Fąfelada’’  została sfilmowana i weźmie udział w konkursie ogólnopolskim; drugie miejsce zajęła drużyna klasy 2a z niesamowitą ,,Pukawką’’, a trzecie ,,Tajemniczy Skarbnik’’ z kl.3b; wyróżnienia przyznano  drużynom klas: 1a, 2c, 3c.

W Turnieju Wiedzy tytuł ,,Znawcy Solilandii’’ zdobyli  uczniowie z  klasy: 1b, 3e,  3a.

Gratulujemy wszystkim  miłośnikom Solilandii!

Serdecznie dziękujemy  Rodzicom  za wspólne czytanie  przygotowanie strojów.