25 czerwca 2021r na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce wszyscy uczniowie odebrali swoje świadectwa i oficjalnie rozpoczęli wakacje, czyli długo wyczekiwany okres odpoczynku od nauki. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, odbył się apel podsumowujący niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Pani Dyrektor Elżbieta Obal-Dyrek pogratulowała uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności, wręczając odpowiednie wyróżnienia i nagrody. Z kolei nauczycielom podziękowała za całoroczną pracę oraz wspieranie uczniów w okresie nauki zdalnej. Na koniec Pani Dyrektor złożyła życzenia, życząc wszystkim dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód, byśmy wszyscy mogli się dnia 1 września spotkać w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.