flagaDzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2015r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu z flagą państwową i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział wszyscy uczniowie. Podczas wystąpienia dzieci przedstawiły historię rozbiorów Polski i drogę do odzyskania niepodległości. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii oraz okazją do wspólnego śpiewania wielu znanych i bliskich każdemu Polakowi pieśni.