Z okazji ​Światowego Dnia​ Ubogich ​ogłoszonego przez papieża Franciszka ​Szkolne Koło Caritas imienia św. Brata Alberta w Wieliczce zaprasza do włączenia się w Akcję „Opatrunek na ratunek”

Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe… które wyślemy do Fundacji Redemptoris Missio, a oni zaś do Afryki. W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto.

Powyższe opatrunki przynosimy do szkoły z kartką (na której piszemy swoje imię i nazwisko, klasę) i zostawiamy przy wejściu na portierni. Akcja trwa w naszej szkole od 15.11 – 22.11.2017r.

Za każdy gest serca dziękujemy – Szkolne Koło Caritas

s.M.Bernadeta
Caritas logo SKC