21 marca 2014r. uczniowie świętowali Dzień Wiosny. P. Katarzyna Duda i  p. Maria Cebula przygotowały na ten dzień konkurs na Miss i Mistera Wiosny oraz konkurs na najładniejszą torbę ekologiczną, wykonaną z koszulki.

Z każdej klasy została wybrana para, która w tym dniu prezentowała ekologiczną modę wiosenną. Stroje uczniów zostały wykonane z odpadów segregowanych. W klasach IV-VI odbył się krótki pokaz mody ekologicznej, podczas którego uczniowie i nauczyciele głosowali na trzy wybrane pary, reprezentujące daną klasę. W klasach I-III uczniowie z klasy 4a recytowali również wierszyki o wiośnie. Julianna Ustrzycka przygotowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny”, Artur Wójcik przedstawił „Upodobania wiosny”, a Sylwia Popiołek opowiedziała „Czym pachnie wiosna”. Konkurs na Miss i Mistera Wiosny wygrała para z klasy 6d Kasia Tatomir i Jacek Windak.

Do konkursu na najładniejszą torbę ekologiczną z koszulki powołano jury: p. wicedyrektor Jolantę Zawistowicz, p. Marię Cebulę i p. Katarzynę. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością, zamieniając zużyte i niepotrzebne podkoszulki w bardzo praktyczne i oryginalnie zdobione torby wielokrotnego użytku. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Julia Drygaś z kl. 4a, drugie miejsce – Aleksandra Cudek z kl. 4b, natomiast trzecie miejsce zajął Artur Wójcik z kl. 4a. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie, które wręczyła p. dyrektor Marta Żerda. Nagrody dla zwycięzców sponsorowała firma M&M Consulting oraz Spółdzielnia Uczniowska „Grosik”.