Choć wydawało się, że pogoda nie dopisze, udało się! Już po raz drugi odbył się w naszej szkole Rodzinny Piknik – Mama Tata i Ja. 3 czerwca, dzięki zaangażowaniu wszystkich nauczycielek, nauczycieli i rodziców, mogliśmy uczestniczyć w znakomitej imprezie. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od programu artystycznego. Uczniowie oglądali przedstawienie pt. Kopciuszek idzie na wagary, żywo reagowali w czasie pokazu tańca i gimnastyki artystycznej. Prawdziwe emocje wzbudził też pokaz mody letniej. Za to rodzice młodszych dzieci mogli być dumni oglądając ich aktorskie, wokalne i taneczne popisy. Atrakcji nie było końca! Po skończonej części artystycznej wszyscy mogli bawić się nadal. Bardzo chętnie brali udział w loterii fantowej, grze zgaduj zgadula. Starsze klasy wspólnie tworzyły kolorowe plakaty, wymyślne origami, a wśród młodszych dużym powodzeniem cieszyły się stanowiska modelowania balonów i malowania twarzy. Prawdziwym przebojem w tym roku okazało się rzeźbienie w soli. Dla rodzin lubiących rywalizację przygotowano grę terenową – Śladami szybów wielickich.

Joanna Kozłowska

W trakcie pikniku rodzinnego odbył się także rodzinny turniej siatkówki startowało osiem par podzielonych na dwie grupy. W turnieju pary tworzyli tata z córką, siostry, bracia, kuzynki.
Po zaciętych zmaganiach zwyciężyła para sióstr Lewińskich Magdalena i Martyna, którym skutecznie podpowiadał tata Rafał. W finale para sióstr pokonała Adriannę i Jarosława Słowiak, tato z córką dzielnie walczyli ale musieli uznać wyższość sióstr na codzień trenujących w MKS Mos
Wieliczka. Trzecie medalowe miejsce przypadło Izabelli Górskiej i Kacprowi Bylicy sądzę jednak że zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy.

Dariusz Zawiślan

Na zmęczonych uczestników czekała słodka przekąska przygotowana prze Radę Rodziców, wata cukrowa oraz smaczne kiełbaski. Szkoda, że czas minął tak szybko.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i świetną zabawę!