Program „Złote Szkoły NBP” – trzecie spotkanie online z Panią Ekspert Iwoną Rapacz

Dnia 23.04.2021 r. w ramach projektu pt. „Złote Szkoły NBP” odbyło się ostatnie spotkanie z Panią Ekspert Iwoną Rapacz. Spotkanie to, tym razem odbyło się w formie online. W spotkaniu uczestniczyła Pani Dyrektor Elżbieta Obal-Dyrek oraz wszyscy uczniowie klas siódmych i ósmych.

Tematem przewodnim spotkania było: „Pożyczanie pieniędzy, a poduszka finansowa. Długi zawsze pod kontrolą”. Pani Ekspert wyjaśniła między innymi czym jest kredyt, pożyczka, jakie są różnice pomiędzy kredytem, a pożyczką, a także czym jest poduszka finansowa oraz spirala zadłużenia. Pani Ekspert przygotowała również ciekawą prezentację.

Pani Ekspert podczas spotkania nawiązała również do patrona naszej Szkoły Mikołaja Kopernika, który uważał, że spadek wartości nominalnej banknotów jest bardzo niebezpieczny, ponieważ może doprowadzić do upadku państwa.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania multimedialne przygotowane przez Panią Ekspert. W ramach podsumowania jeden z uczniów klasy siódmej przedstawił w formie ciekawej prezentacji 10 zasad oszczędzania.

Pani Ekspert bardzo dziękujemy za zorganizowanie wszystkich spotkań oraz bardzo duże zaangażowanie w projekt.