Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieliczce przyłącza się do akcji „Pomoc dla Lwowa”.

  • wszystkie wskazane poniżej rzeczy można przynosić do budynku Naszej Szkoły oraz do oddziału przedszkolnego w Lednicy Górnej, skąd zostaną dostarczone do punktów zbiórki na terenie Wieliczki
Stanęliśmy w obliczu zupełnie nieoczekiwanego wyzwania, jakim stał się wybuch wojny rosyjsko-ukraińskiej, która rozgrywa się u naszych granic. Mało kto wyobrażał sobie w ostatnich latach, że wojenne zagrożenie może się ponownie pojawić w Europie. W tej sytuacji jednak niezwykle ważne jest, aby nie pozostawać biernym w obliczu tragedii, jaka dotknęła naszych sąsiadów. To nie tylko kwestia współczucia i chęci niesienia pomocy – to także jedna z tych sytuacji, kiedy warto jest potraktować innych tak, jak sami chcielibyśmy zostać potraktowani w obliczu kryzysowych zdarzeń. Dzielmy się pomocą.
Nie pozostając obojętnym na los mieszkańców Ukrainy, włączamy się w akcję pomocy Ukrainie, koordynowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła, organizowaną dla uchodźców, ofiar ataków i żołnierzy. Przy tej okazji serdecznie zachęcamy Rodziców i Uczniów naszej Szkoły do przyłączenia się i pomagania wraz z nami.