Dnia 15 października 2014 r. na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej odbył się pokaz filmu pt. Przygody Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki. Film wyjaśnił uczniom podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, historią pieniądza oraz działalnością banków. Opiekun Sko p. Anna Szydłak przypomniała zgromadzonym jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa umiejętność gospodarowania pieniędzmi, którą powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat. Taką możliwość daję uczniom Szkolna Kasa Oszczędnościowa. Pani A. Szydłak zachęcała również do wzięcia w udziału w konkursach Moja Skarbonka dla klas I-III oraz Plakat promujący
oszczędzanie dla klas IV-VI. Na końcu spotkania uczniowie obejrzeli film promujący oszczędzanie nakręcony przez p. Joannę Kozłowską, p. Annę Ryś oraz uczniów z klasy V a.

Anna Ryś