„Nade wszystko miłosierdzie.” Miłość. Pokój. Przebaczenie.

Z tym hasłem wyruszył tegoroczny Orszak Trzech Króli w Wieliczce. W czerwonym orszaku króla Kacpra kroczyli królowie z kościoła pw. św. Klemensa. Byli wśród nich uczniowie naszej szkoły, zarówno młodsi jak i starsi, z rodzeństwem i rodzicami. Z kolędą na ustach dumnie kroczyli ulicami naszego miasta by upamiętnić świeto Objawienia Pańskiego. Połączone orszaki królów Kacpra, Melchiora i Baltazara kierowały się do Centrum Edukacyjno Rekreacyjnego „Solne Miasto”, gdzie oddali hołd Dzieciątku Jezus w żłóbeczku.

Orszak Trzech Króli to największe na świecie Jasełka wystawiane w przestrzeni publicznej. Scenariusz oparto na ewangelicznym przekazie – podążający za Gwiazdą Mędrcy oraz towarzyszący im Orszak odkrywają w ubogiej szopie najprawdziwszego Boga i oddają Mu pokłon. Orszakowi towarzyszą inscenizacje biblijne związane z Narodzeniem Pańskim oraz wspólne kolędowanie.