Dnia 11 listopada 2015r. delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wielickich obchodach Święta Niepodległości. Szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Wiktor Zych z klasy 6c, Oliwia Kapera i Wiktoria Ptak z klasy 6b oraz Anna Buczyńska i Nadia Sanowska z klasy 5b. Uczniowie wraz z Panią Dyrektor Martą Żerdą i opiekunem Samorządu Uczniowskiego Aleksadrą Cisoń z dumą i radością prezentowali sztandar szkoły, który wspaniale wyglądał pośród wielu sztandarów w kościele św. Klemensa i w czasie przemarszu ulicami miasta opodal pomnika Odrodzenia Polski w Wieliczce. Pomnik można podziwiać od niedawna, natomiast od dziś orzeł na cokole ma koronę. Uczniowie naszej szkoły w odświętnych strojach, z biało-czerwonymi szarfami, po raz pierwszy mogli zaprezentować sztandar szkoły po jego renowacji. Teraz wyszywany na płótnie srebrnopióry Orzeł i portret Mikołaja Kopernika wygląda wyjątkowo pięknie. Obchody 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszym mieście miały niezwykle podniosły i uroczysty charakter.

zdjecie11listopada