Pozornie szara i brzydka – odpowiednio potraktowana – pokazuje swoje walory estetyczne, przysparzając ludzkości masę pięknych i użytecznych przedmiotów. Oprócz oczywistych zalet, glina ma jeszcze dodatkowe wartości – uspokaja, działa terapeutycznie, pozwala się skoncentrować i … łączy ludzi!
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1a, w odpowiedzi na zaproszenie mamy kolegi z klasy, wzięli udział w plenerowych warsztatach ceramicznych, podczas których zapoznali się z procesami obróbki ceramiki, jej zdobieniem i szkliwieniem, zobaczyli piec przeznaczony do wypalania gliny oraz koło garncarskie. Uczniowie ugniatali, wałkowali i formowali swoje dzieła. Ponadto, piękna pogoda sprzyjała aktywności, której każde dziecko potrzebuje, a ogród naszego kolegi mógł zapewnić. Uwieńczeniem wspólnego wyjścia była degustacja lodów ??