Rodziców uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej

w roku szkolnym 2023/2024

prosi się o zakup w ramach wyprawki szkolnej następujących przyborów:

• klej w sztyfcie x2
  • pisaki
  • plastelina
  • blok rysunkowy biały/ryza papieru
  • blok rysunkowy kolorowy
  • blok techniczny biały
  • blok techniczny kolorowy

Konkurs na RODZINNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ, organizowany przez świetlicę szkolną rozstrzygnięty.

I miejsce Mikołaj Glonek 5a

II miejsce Milena Sułowska 3a

III miejsce Monika Szulc 1a, Julia Alternatt 1a

Wyróżnienia: Marianna Domagała 4a, Kacper Osowski 1b, Jan Szałkowski 3c, Nikodem i Natalia Olszewscy.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Serdecznie zapraszamy na ? Kiermasz Wielkanocny ? organizowany przez wychowawców ze świetlicy szkolnej wraz z dziećmi, który odbędzie się w dniach 30-31 marca w holu szkolnym, podczas zebrań z rodzicami.
W kolejnych dniach będziemy dostępni przy świetlicy szkolnej.
Fundusze zebrane podczas kiermaszu będą wsparciem dla dzieci z hospicjum oraz dzieci z Ukrainy.

Jak co roku, o tej porze świetlica szkolna przygotowuje się do kiermaszu wielkanocnego.
Zapraszamy już od 25 marca – fundusze zostaną przekazane na cele charytatywne.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom składamy serdeczne życzenia wielu radosnych chwil spędzonych z bliskimi w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku.

Nauczyciele świetlicy

„Różnorodne zajęcia artystyczne w świetlicy szkolnej”

W świetlicy szkolnej trwają przygotowania do

Kiermaszu Wielkanocnego.

Witamy w świetlicy szkolnej

ŚWIĘTO PATRONA w NASZEJ ŚWIETLICY

Świetlica szkolna czynna jest w godzinach: od 7.00 do 17.00.

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Staramy się aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce.

20171030_093921 20171030_093951 20171030_095209 20171031_073550 P1070294

W naszej świetlicy są prowadzone następujące zajęcia:

• rozwijające umiejętności manualne( zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranki, origami,lepienie z masy solnej i plasteliny, modelowanie w glinie, szydełkowanie, szycie, itp.),

• ćwiczące umiejętności samodzielnego czytania i słuchania tekstu czytanego przez nauczyciela oraz rozwijające zajęcia czytelnicze,

• kształtujące umiejętności wypowiadania się na zadany i dowolny temat, formułowanie pytań i odpowiedzi na pytania ( rozmowy z dziećmi, pogadanki, zabawy językowe, zabawy typu: niedokończone zdania, opowiedz co było dalej, słuchaj- przedstaw),

• kształtujące umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy ( konkursy, sudoku, rozwiązywanie krzyżówek, zagadki, układanki, zabawy tematyczne, odrabianie prac domowych,

• wyzwalające ekspresję twórczą ( pisanie bajek, opowiadań, prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik, zabawy: pantomima, kalambury itp.),

• zwiększające sprawność fizyczną, wyrabiające sprawność ruchów ( gry i zabawy ruchowe w świetlicy i na boisku szkolnym oraz placu zabaw),

• relaksujące i wyciszające ( dowolne zabawy dzieci, spacery, oglądanie bajek i filmów DVD, zabawy relaksacyjne ).

ZASADY REKRUTACJI

KARTA ZAPISU

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W pracy z dziećmi rozwijamy ich aktywność i zainteresowania także poprzez organizowanie konkursów świetlicowych. Dzieci biorą też udział w konkursach pozaszkolnych. Prowadzone są też dodatkowe zajęcia plastyczne dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Zajęcia prowadzą wychowawcy świetlicy.