W piątek – 12 czerwca – w czasie Pikniku Rodzinnego Trójka zmieniła się w centrum zabawy, sportu i rekreacji. Rodzice wspólnie z dziećmi mogli przeżyć wyjątkowe chwile uczestnicząc w wielu ciekawych atrakcjach.
A działo się tego dnia bardzo wiele!
Amatorzy gier zespołowych mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych. Najpierw rywalizowali między sobą uczniowie poszczególnych klas, potem wielkie emocje wśród uczestników wzbudziły mecze siatkówki i piłki nożnej rozegrane pomiędzy dorosłymi a dziećmi. Prawdziwym wyzwaniem i wspaniałą zabawą okazał się dla rodzin tor przeszkód, który wymagał nie tylko sprawności, ale też przemyślanej współpracy. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogli wziąć udział w grze terenowej pt. Uliczki starej Wieliczki, a szukający wytchnienia i spokoju w zajęciach warsztatowych. Dzieci mogły wykonać wspólnie z rodzinami artystyczne kompozycje z kartonów, stworzyć unikatowe pamiątki z kawałków soli, poćwiczyć cierpliwość wykonując kompozycje origami, namalować obraz pod czujnym okiem grupy artystycznej W wolnej chwili. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły, a prawdziwym hitem, jak co roku, okazało się malowanie twarzy.
Czas umilały nam występy artystyczne dzieci z oddziałów zerowych i pokaz umiejętności tanecznych uczniów klas I-III pod kierunkiem p. Łukasza Woźniaka. Można było również oglądnąć wystawy: fotograficzną pt.Jeden dzień z życia dziecka – przygotowaną przez dzieci i rodziców, prac malarskich wielickiej grupy W wolnej chwili
Emocji było tyle, że goście z przyjemnością korzystali z oferty gastronomicznej Pikniku. W zacisznym miejscu można było wypić kawę i herbatę, spróbować przepysznych, tradycyjnych wyrobów mięsnych firmy Gawor z Podstolic, ochłodzić się napojami i lodami oferowanymi przez szkolny sklepik Grosik czy zjeść pyszne ciasto przygotowane przez Radę Rodziców .Soki i owoce dla każdego dziecka sponsorowała firma Szeremeta.
O nasze podniebienia w sposób szczególny zadbał Kampus Wielicki, dzięki któremu mogliśmy w ten upalny dzień delektować się oryginalnymi smakami mrożonych deserów.
Szkoda, że ten dzień tak szybko minął.
Wszystkim bardzo dziękujemy za pracę, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.