Rok 2017 jest rokiem poświęconym bioróżnorodności. Tegoroczne hasło na Dzień Ziemi: „W kierunku natury” nawiązuje właśnie do różnorodności biologicznej. Dla zachowania i wzbogacania bioróżnorodności ogromne znaczenie ma zróżnicowanie siedlisk i oddziaływanie człowieka.

Jednym z ważniejszych siedlisk, będącym środowiskiem życia wielu gatunków roślin i zwierząt jest las.  Las to nie tylko skupisko drzew, ale przede wszystkim miejsce, gdzie zachodzi wiele naturalnych procesów. Lasy są niezbędne również dla przetrwania i dobrobytu wszystkich ludzi na świecie, o czym przekonali nas uczniowie klas szóstych, przygotowując prezentację multimedialną na temat lasów z okazji obchodów Dnia Ziemi.

We wtorek 25 kwietnia wszystkie klasy uczestniczyły w lekcji przyrodniczo-ekologicznej na temat lasów. Uczniowie poznali m.in. funkcje lasów, czym zajmują się na co dzień leśnicy, co to są Lasy Państwowe, jak zachować się w lesie oraz zagrożenia dla lasów wynikające z działalności człowieka. Nauczyli się także obliczać w przybliżeniu wiek drzewa za pomocą słojów.

W tym dniu ogłoszono również wyniki konkursu na wiosenny „EKO-kapelusz”.

I miejsce – Jakub Kapica kl.4a
II miejsce – Maja Berezowska kl.4b
III miejsce – Patryk Kowal kl.4b
IV miejsce – Małgorzata Kubowicz kl.5a

Nagrody w konkursie ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „Grosik”

no images were found