Kochają wszyscy – i dzieci, i dorośli! Dlatego 9 czerwca  w naszej szkole odbyło się Święto Kina. Uczniowie dowiedzieli się, jakie były początki kinematografii, kto wynalazł pierwszą kamerę, czym była strzelba fotograficzna, kto był twórcą kinetoskopu i kinematografu, kim byli bracia Lumier i co się wydarzyło 28 grudnia 1895 roku. Zwieńczeniem prelekcji były filmy, które uczniowie naszej szkoły nakręcili w ramach  innowacji „Jestem przeciw mowie nienawiści” . Pierwszy z prezentowanych filmów przygotował zespół koła filmowego pod kierunkiem pani Joanny Kozłowskiej, drugi – zespół uczniów z klasy 6a pod kierunkiem uczennicy – Olgi Gawrońskiej. Wszystkim filmy bardzo się podobały, a twórcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami .

Ale to nie koniec!

Nasza szkoła w ramach innowacji przeprowadziła Małopolski Konkurs Filmowy. Nadesłane filmy zostaną zaprezentowane w czasie uroczystego finału w Kinie Pod Baranami 14 czerwca o godzinie 9.30. Będziemy tam!