II Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Książka – przyjaciel prawdziwy”

„Soliludków nadszedł czas – Solilandia wita was”

 

7 kwietnia w naszej szkole został zorganizowany konkurs czytelniczy dla uczniów z Klas 1 – 3. Już po raz drugi udało się przekonać najmłodszych czytelników, że książka to otwarte drzwi do krainy wyobraźni i przygody.

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom od stycznia wszyscy z pasją czytali II tom serii Solilandia pt. „Wyprawa do Kryształowej Groty”. Zaangażowani byli wychowawcy, nauczyciele języka polskiego, nauczyciele z biblioteki, rodzice oraz uczniowie z klasy 6c i 6d.

Szkolny konkurs okazał się zabawą równie fascynującą jak wyprawa po kryształy mocy. Znawcy Solilandii z każdej klasy – gorąco dopingowani przez kolegów błyskawicznie udzielali poprawnych odpowiedzi na pytania. Najwięcej emocji wywołały grane przez drużyny scenki inspirowane książką. Mali aktorzy wyglądali bajkowo i udowadniali jakie cuda może zdziałać sól.

Dzieci rozwinęły umiejętność współpracy w grupie, poznały zasady kulturalnego i życzliwego współzawodnictwa w konkursie.

Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja z klasy 3c. Gratulacje wiedzy i kwalifikacji do kolejnego etapu złożyła im Wice dyrektor szkoły Jolanta Zawistowicz. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy. Chociaż konkurs mogła wygrać tylko jedna drużyna, to jestem przekonana, że halitowy kryształ mocy wiedzy zdobyli wszyscy, którzy ujrzeli blask kartek książki Beaty Kołodziej.

 

Koordynator konkursu

Aleksandra Cisoń