9 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się gminny etap Konkursu Matematycznego Rachmistrz. Wzięło w nim udział aż 126 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Wieliczka. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono 12 zwycięzców:

W klasach 4 tytuł Rachmistrza zdobył uczeń naszej szkoły Stanisław Trojan, Wice rachmistrzami zostali Wiktor Kutek ze Szkoły Podstawowej w Węgrzcach Wielkich oraz Aleksandra Piech ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wieliczce. W klasach 5 zwyciężył Szymon Złomańczuk (Szkoła Podstawowa Nr 4) a Wice rachmistrzami zostali Dominika Korpak (Szkoła Podstawowa Nr 4) oraz Bartosz Trojan – uczeń naszej szkoły. Rachmistrzem klas 6 została Paulina Habel ze Szkoły Podstawowej w Sierczy, Wice rachmistrzami zostali Dawid Jarzyna (SP w Śledziejowicach) oraz Weronika Kapinos (SP Nr 3). W klasach 7 najlepszy wynik otrzymał Igor Wadas (SP w Śledziejowicach), drugie miejsce zajęli Anna Buczyńska – uczennica naszej szkoły i Bartosz Badura ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wieliczce.

Zwycięzcy etapu gminnego będą reprezentować Gminę Wieliczka na kolejnym – powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 6 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Niepołomicach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!