4 czerwca 2014r. w odgłosach strzelających balonów odbył się w naszej szkole Wielki Finał Konkursu Czytelniczego „Przeżyj przygodę z bohaterami Jeżycjady, który został zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy. W konkursie wzięło udział 12 uczniów, a do ścisłego finału zakwalifikowały się 4 dziewczynki: Aleksandra Mieszaniec i Aleksandra Steg z kl. VIc, Olga Gawrońska zkl. IVa oraz Alicja Bogdan z kl. IVb.
Uczennice wykazały się znajomością 3 powieści Małgorzaty Musierowicz z serii „Jeżycjady”.
Odgadywały cytaty, rozpoznawały ilustracje i rekwizyty. Największy entuzjazm wzbudziła ostatnia konkurencja pod nazwą „Wybuchowe balony”, podczas której wszystko mogło się zmienić.
Świetną znajomością lektur wykazała się Aleksandra Mieszaniec, która zajęła I miejsce, tuż za nią, na II miejscu uplasowała się Aleksandra Steg i kolejno Alicja Bogdan oraz Olga Gawrońska.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w kolejnych.

Bożena Tabor