Dnia 31 maja w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Żywienia pod hasłem: „Trzymaj formę!”. Uczniowie klas V i VI przygotowali prezentacje multimedialne oraz makiety tradycyjnych potraw kulinarnych z Polski i innych krajów europejskich oraz azjatyckich, wykonane z masy solnej. Klasa IV b i IV c przygotowała zabawne pomysły na zdrowe śniadanie. W tak zwanej kuchni „na wesoło” głównym składnikiem przyrządzonych potraw były owoce i warzywa, z których powstało m.in. drzewko owocowe, owocowa sówka, jeżyk, tostowe misie, kanapkowe kotki i myszki. Spółdzielnia Uczniowska „Grosik” przygotowała degustację zdrowych kanapek. W tym dniu zorganizowano również konkurencję sportową – skoki przez skakankę – promującą aktywność fizyczną wśród uczniów klas I-III.