3 marca 2014r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Na początku spotkania uroczyście, z pocztem sztandarowym zaśpiewaliśmy hymn szkoły. Akompaniowała nam pani E. Herman, towarzyszył szkolny chór. Potem głos zabrała pani dyrektor Marta Żerda, która powitała przybyłych gości, uczniów i nauczycieli. Na tle dekoracji przygotowanych przez panią M. Piasecką odbyła się część artystyczna z udziałem uczniów z zerówki, klasy pierwszej i czwartej. Nasi najmłodsi pod czujnym okiem pani D. Dziewońskiej wykonali na „Marsz Radeckiego” Johana Straussa na instrumentach perkusyjnych. Klasa Ia pod kierunkiem pani A. Szydłak zaśpiewała piosenkę „Imieniny szkoły”. Uczniowie z klasy IVa pod opieką pani A. Ryś zaprezentowali scenki dotyczące życia i działalności Mikołaja Kopernika. Mogliśmy również wysłuchać recytacji wierszy w wykonaniu Olgi Gawrońskiej i Julii Chudoby.

Druga część uroczystości była poświęcona konkursom przeprowadzonym z okazji Dnia Patrona Szkoły. W tym dniu odbył się finał konkursu astronomicznego. Pierwsze miejsce zdobyły klasy VId (w kategorii klasy starszych) i IIIa ( w kategorii klas młodszych). Najciekawsze gazetki klasowe zaprezentowały klasy IVc i IIIc, najładniejsze tarcze klasy Va, VIa i IIIa. W kategorii na najlepszą prezentacją lub album wygrały klasy VId i Ia. Pierwsze miejsce w konkursie literackim zajęły uczennice Aleksandra Mieszaniec i Marta Marciniak. W czasie uroczystości zostały zaprezentowane fragmenty ich prac, mogliśmy również zobaczyć najlepsze prezentacje multimedialne uczniów. Na koniec uroczystości prowadząca spotkanie pani J. Kozłowska ogłosiła generalne wyniki i poinformowała, że w Wielkim Turnieju Klas zwyciężyły klasy VId i IIIa. Zwycięzcom zostały wręczone nagrody z rąk pani dyrektor i sekretarza Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka pana Adama Panusia. Słodką niespodzianką na koniec były pierniki rozdawane uczestnikom spotkania ufundowane przez Radę Rodziców.