Dzień Edukacji Narodowej to polskie świeto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Celem uroczystości było uczczenie nauczycieli w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w edukację i wychowanie. Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych i oddała głos uczniom, którzy zaprezentowali program artystyczny, podczas którego recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz złożyli pedagogom życzenia.

Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.
W podziękowaniu, za trudną prace i wskazanie właściwej drogi
życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych
jak również uśmiechu każdego dnia…