Dnia 24.11.2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu najmłodsi uczniowie zabrali ze sobą do szkoły pluszowych przyjaciół. W szkolnych salach i na korytarzu zebrało się mnóstwo misiów. Podczas spotkania pani wicedyrektor Bożena Szklarz życzyła dzieciom miłego dnia z misiem. Pani Elżbieta Luraniec-Starba opowiedziała piękną legendę o tej liczącej ponad sto lat zabawce i przy dźwiękach piosenek z filmów pt. „Kubuś Puchatek” czy „Miś Uszatek” porwała dzieci do zabawy z pluszakami. Historia zaciekawiła uczniów, wielu usłyszało ją po raz pierwszy, ale bohaterów tych i innych filmów o misiach i piosenki do nich znali wszyscy.

Uczniowie z kółka czytelniczego prowadzonego przez panią Aleksandrę Cisoń, zachęcili młodszych kolegów do czytania lektury pt: „Kubuś Puchatek” prezentując ruchami pacynek przygody bohaterów (tworząc teatrzyk pacynek). Misie na balonach wykonane techniką koła przez uczniów z klasy 3 b stanowiły ciekawa dekorację.
W tym dniu wszyscy byli nieco rozmarzeni, nawet starsi uczniowie i absolwenci wspominali swoje misie z dzieciństwa.
A. Cisoń