Dnia 20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Ustanowienie tego dnia uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać. Zachęcamy Was, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele do podjęcia podczas lekcji odbywających się w tym dniu rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach, nie tylko edukacyjnych.
Wielu uczniów naszej szkoły zapoznało się z Konwencją o prawach dziecka oraz wzięło udział w konkursie „Prawa Dziecka Oczami Dzieci” organizowanym pod patronatem pani Anny Komorowskiej i stworzyło prace plastyczne na temat wybranego jednego lub kilku praw.
Najciekawsze prace zostały wyróżnione i wezmą udział w konkursie ogólnopolskim w Warszawie
Opracowała A. Cisoń