Jaką wybrać szkołę? Jak zaplanować swoją karierę? Jaki wybrać zawód? Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć podczas „Dni Kariery” w naszej Szkole.

         Punktem kulminacyjnym był niewątpliwie dzień 27 marca, podczas którego przedstawiciele zaproszonych szkół ponadpodstawowych z Wieliczki i okolic mogli zaprezentować własną bogatą ofertę edukacyjną i opowiedzieć o warunkach rekrutacji. Imprezę rozpoczęli uczniowie z klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego nr XXV z Krakowa, którzy w widowiskowy sposób przeprowadzili musztrę.

         Zaproszeni goście przygotowali liczne materiały informacyjne i w atrakcyjny sposób prezentowali je uczniom. Było kolorowo i hucznie!

         W tegorocznej edycji „Dni Kariery” wzięli udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale też klasy ósme ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 4 z Wieliczki.

         Należy dodać, że uczniowie klas siódmych i ósmych 26 marca przedstawili dla swoich kolegów prezentacje na temat wybranych ścieżek edukacyjnych i dzielili się wiedzą o wybranych zawodach. Przygotowali plakaty reklamujące wybrane profesje –  wystawa plakatów w holu szkolnym wzbogaciła dzisiejszą imprezę. W czasie lekcji nauczyciele rozmawiali z uczniami na temat przyszłości oraz sposobu wykorzystania szkolnej wiedzy w planowaniu własnego rozwoju.

 

         Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!