„Czy znasz, młody przyjacielu,
Groby królów na Wawelu? „- pytał W. Bełza

We wtorek 17 listopada poznaliśmy najstarsze i najpiękniejsze miejsca związane z historią Polski. Odwiedziliśmy Katedrę Wawelską i Zamek Królewski. Przemówiła do nas ogromna wielkość, piękno i spokój tego miejsca. Wawel to skarbnica wiedzy o dziejach i kulturze naszego narodu. Zaciekawieni życiem i wielkimi czynami polskich królów przemierzaliśmy Reprezentacyjne Komnaty Królewskie. Podziwialiśmy wnętrza i bogaty wystrój w salach zamkowych, zwłaszcza słynne arrasy, portrety i głowy wawelskie. Legendarny Wawel stał się bliższy naszym sercom, chcemy odkrywać jego tajemnice. W drodze do Krakowa troszczyła się o nas Pani Bożena Palmi i Pani Natalia Jaglińska.

Serdecznie dziękujemy!

Uczniowie klasy 3b z wychowawczynią

02 01 03