11 marca przedstawiciele samorządu uczniowskiego zebrali całą społecznośc szkolną na apelu porządkowym dla klas starszych i młodszych.
Dyrekcja szkoły, pania Marta Żerda oraz pani Bożena Szklarz, wręczyła nagrody dla uczniów za szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Przedstawiciel samorządu, Martyna Lewińska, przypomniała o osiągnięciach uczniów naszej szkoły, którzy reprezentowali ją w konkursach międzyszkolnych. Ponadto przedstawiła propozycje innych konkursów szkolnych i międzyszkolnych, m.in.:
• dla uczniów klas młodszych Szkolny Konkurs Języka Angielskiego w trzech kategoriach: piosenka, wiersz i scenka, zgłoszenia do piątku 18 III
• dla uczniów klas IV-VI „Wiosenny zawrót głowy – czyli wszystko o wiośnie. Konkurs plastyczny i fotograficzny”
• Konkurs pięknego czytania
• Małopolski Konkurs Filmowy w ramach innowacji pedagogicznej (film należy przesłać do 30 kwietnia)
• konkurs plastyczny „Savoir-vivre na stołówce szkolnej” (organizator samorząd uczniowski).

Szczegółowe informacje o konkursach będą umieszczone na tablicach samorządu.

Inne sprawy ważne przypomniane na apelu:
• trwa zbiórka nakrętek, można je przynosić do p. Małgorzaty Klimczyk
• samorząd uczniowski rozpoczął zbiórkę makulatury; stare czasopisma, gazety, książki można zostawiać w oznakowanych pudłach, które znajdują się m.in. w świetlicy szkolnej, w bibliotece, sali nr 4 lub w salach klas I-III.
• kultura na akademiach, apelach, spotkaniach tematycznych, wniosek do realizacji: „Szanujmy pracę innych i traktujmy innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.”
• Wyniki konkursu na najczystszą szatnię, wniosek do realizacji: należy pamiętać
o umieszczaniu obuwia w workach.

Z kolei p. Cisoń, p. Nędza i p. Kozłowska poruszyły kwestie dotyczace bezpieczeństwa na korytarzach szkolnych, schodach, o zachowaniu na boiskach szkolnych, przypomniały gdzie znajdują się stosowane regulaminy oraz co jest w nich zawarte. Wszystko po to, by każdy uczeń naszej szkoły mógł bezpiecznie spędzać w niej czas.

Na koniec przedstawiciel samorządu rozdali wszystki kolegom i koleżankom naklejki-przypominajki: „Buty do worka – NIE ZAPOMNIJ!”

DSC_1326  DSC_1327  DSC_1328