„Człowiek nie może pracować bez odpoczynku,
  a odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia”

Szkoła to poranne wstawanie, obowiązki, ale przede wszystkim zdobywanie wiedzy, rozwijanie pasji i marzeń. Tym samym, rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku wszyscy uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.
             Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8.00, Mszą Świętą w Kościele Świętego Klemensa. Po mszy świętej, wszyscy uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w akademii, upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Zaproszeni goście obejrzeli krótkie przedstawienie o charakterze patriotycznym, następnie zostały złożone wieńce i symbolicznie zapalony znicz pod pomnikiem ku czci Polaków rozstrzelanych przez hitlerowskich najeźdźców.