Jednym z ważniejszych, a zarazem najbardziej pomijanych i zakłamywanych wydarzeń w XX – wiecznej historii naszej Ojczyzny jest okres Powstania Antykomunistycznego w latach 1944 – 1963. Informacje o walce i ofierze życia bohaterów konspiracji antykomunistycznej – „Żołnierzy Wyklętych” ciągle jeszcze w zbyt małym stopniu docierają do polskiej młodzieży i osób dorosłych. Propagowanie tej tematyki w różnych formach jest szczególnie ważne dla młodych ludzi.

W 2011 roku zostało uchwalone przez Sejm RP święto – 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień 1 marca stał się symbolicznym początkiem naszych działań na rzecz przywrócenia Żołnierzom Drugiej Konspiracji należnego Im miejsca w panteonie narodowej pamięci.

Uczniowie naszej szkoły  o godzinie 8.00 w kościele św. Klemensa wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji niezłomnych bohaterów, a następnie pod pomnikiem Odrodzenia Polski członkowie delegacji złożyli kwiaty.